Aktualności

e-Akta  - skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat oraz ich elektronizacja 19 marca 2019

e-Akta - skrócenie okresu przechowywania akt pracowniczych z 50 do 10 lat oraz ich elektronizacja

Od stycznia 2019 r. weszły w życie przepisy, które ułatwią przechowywanie akt pracowniczych dotyczących pracowników i zleceniobiorców i obniżą koszty związane z ich przechowywaniem. Jak to robić w praktyce można dowiedzieć się od ekspertów ZUS.

Czytaj więcej >
Targi w Kapsztadzie, z dofinansowaniem 23 stycznia 2019

Targi w Kapsztadzie, z dofinansowaniem

Nabór na stoisko wystawiennicze na targach POWERGEN, RPA, 14-16 maja 2019. Nabór trwa do 23 stycznia.

Czytaj więcej >
Co, za ile i jak? Aspekty sprzedaży w małej firmie 05 grudnia 2018

Co, za ile i jak? Aspekty sprzedaży w małej firmie

esteś początkującym przedsiębiorcą i zastanawiasz się, jak podnieść sprzedaż w Twojej firmie? Za każdym razem w negocjacjach masz wrażenie, że to klient wygrywa? Nie wiesz jak wytłumaczyć sąsiadom na czym polega Twój biznes?

Czytaj więcej >
Biznes na próbę - działalność nierejestrowa 20 listopada 2018

Biznes na próbę - działalność nierejestrowa

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza na spotkanie informacyjne dotyczące "Działalności Nierejestrowej" tzn. prowadzenia działalności zarobkowej bez konieczności jej rejestracji dla osób, które uzyskują przychód z tej działalności mniejszy niż 1050 zł miesięcznie.

Czytaj więcej >
Rewolucja w kadrach: szkolenie 20 listopada 2018

Rewolucja w kadrach: szkolenie

Celem szkolenia jest skompletowanie teczki akt osobowych według nowych zasad oraz praktyczny komentarz do wzorów dokumentów. W szkoleniu wykorzystane zostaną najnowsze stanowiska Państwowej Inspekcji Pracy, Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych oraz orzecznictwo Sądu Najwyższego dotyczące problematyki prowadzenia dokumentacji kadrowej.

Czytaj więcej >
Dress Code w biznesie 05 listopada 2018

Dress Code w biznesie

Jeśli chcesz wiedzieć jakie znaczeni ma wizerunek osobisty w odbiorze Twojej osoby przez klienta? Jak za pomocą wizerunku zwbudzić zaufanie, szaczunek, podnieść swój autorytet i kompetencje? Jakie są rodzaje dress-codu i na jakie okazje można ubierać dane stylizacje? Przy tym chcesz się dobrze bawić, nauczyć się w praktyce jak stylizować swoją sylwetkę i dobierać kolory do okazji biznesowych?

Czytaj więcej >
Debiuty Biznesu 2018 - rozpoczynamy konkurs! 25 października 2018

Debiuty Biznesu 2018 - rozpoczynamy konkurs!

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza do udziału w II edycji konkursu o tytuł „Debiutu Biznesu 2018”. Sponsorem konkursu jest PKO Bank Polski.

Czytaj więcej >
Split Payment czyli Podzielona Płatność VAT - z czym to się je? 23 października 2018

Split Payment czyli Podzielona Płatność VAT - z czym to się je?

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego zaprasza na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Urzędu Skarbowego w Gostyniu .

Czytaj więcej >
08 października 2018

e-ZLA i Konstytucja Biznesu, jakie obowiązki dla płatników?

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości zaprasza na spotkanie informacyjne z przedstawicielami Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Czytaj więcej >
Porozmawiajmy o Biznesie z... Konarczakiem 12 września 2018

Porozmawiajmy o Biznesie z... Konarczakiem

Chciałbyś dowiedzieć się jak wygląda droga przedsiębiorcy od pomysłu do ponad ćwierćwiecznej firmy? Zastanawiasz się jakie cechy są konieczne aby z sukcesem prowadzić firmę? Chcesz poznać inne przedsiębiorcze osoby? Szukasz środowiska nastawionego na rozwój?

Czytaj więcej >
12 września 2018

Promocja firmy za granicą oraz fundusze unijne - spotkanie informacyjne

Zapraszamy Was lub Waszych pracowników na spotkanie informacyjne: PIENIĄDZE NA ROZWÓJ NOWYCH PRODUKTÓW ORAZ PROMOCJA EKSPORTU

Czytaj więcej >
10 września 2018

Bezpłatne, integracyjno szkoleniowe EUROCAMPY dla młodzieży!

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, Fundacja Centrum Aktywności Twórczej z Leszna i Stowarzyszenie "Jeden Świat" z Poznania, pragną serdecznie zaprosić grupy młodzieżowe w wieku 16-25 lat do udziału w pilotażowy projekcie "Wspólnie odkrywamy możliwości, otwierając się na europejskie nowości".

Czytaj więcej >
03 września 2018

I Wielkopolski Kongres Gospodarczy już we wrześniu

Wielkopolska gospodarka należy do najsilniejszych w kraju, jednak dobra koniunktura nie odwraca uwagi przedsiębiorców i samorządów od pojawiających się na horyzoncie potencjalnych możliwości, wyzwań i zagrożeń. Dlatego narodziła się idea organizacji wydarzenia pełniącego rolę platformy dla możliwie najszerszej wymiany doświadczeń - Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego. Jego pierwsza edycja odbędzie się już 17 września 2018 r. w Poznaniu oraz 18 września 2018 r. w Pile.

Czytaj więcej >