Już wkrótce II Wielkopolski Kongres Gospodarczy
17 września 2019

Już wkrótce II Wielkopolski Kongres Gospodarczy

Wielkopolska gospodarka należy do najsilniejszych w kraju, jednak dobra koniunktura nie odwraca uwagi przedsiębiorców i samorządów od pojawiających się na horyzoncie potencjalnych możliwości, wyzwań i zagrożeń. Dlatego w ubiegłym roku narodziła się idea organizacji Wielkopolskiego Kongresu Gospodarczego. W tym roku wydarzenie odbędzie się 23 września w Koninie oraz 25 września w Poznaniu.

II Wielkopolski Kongres Gospodarczy to spotkanie organizowane z inicjatywy przedsiębiorców oraz dla przedsiębiorców. Jego celem jest dyskusja na temat rozwoju wielkopolskiej gospodarki, a także przygotowanie rekomendacji dla Samorządu Województwa w tym zakresie. Debatę współorganizuje z Samorządem Województwa Wielkopolska Rada Trzydziestu, którą tworzą przedstawiciele najważniejszych w naszym regionie organizacji gospodarczych, w tym Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

Tematyka spotkania stanowi odzwierciedlenie realnych potrzeb zgłaszanych przez wielkopolski biznes. Wystąpienia i dyskusje zostaną poświęcone działalności badawczo-rozwojowej przedsiębiorstw, edukacji dla gospodarki przyszłości, gospodarce 4.0, procesom migracyjnym i ich wpływowi na rynek pracy, sukcesji oraz transformacji regionu konińskiego.

Wydarzenie odbędzie się 23 września 2019r. w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej przy ul. Przyjaźni 1 w Koninie oraz 25 września 2019r. w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu.

Jeżeli zależy Państwu na rozwoju wielkopolskiej gospodarki, chcecie podzielić się swoimi pomysłami, z tymi którzy razem z Wami tworzą gospodarczą siłę Wielkopolski, zapraszamy do udziału w Kongresie.

Formularz rejestracyjny, szczegółowy program, informacje organizacyjne oraz profile prelegentów dostępne są na stronie internetowej www.wielkopolskikongres.pl.

Już wkrótce II Wielkopolski Kongres Gospodarczy