Startujesz

Startujesz

Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem działalności gospodarczej to zapewne potrzebujesz kilku rzeczy: pomysłu, pieniędzy, wiedzy, promocji i kontaktów.

pomysł

Masz już pomysł ale jest on jeszcze dość mglisty? Zastanawiasz się jaki jest Twój rynek docelowy? A może masz silną potrzebę pójścia na „swoje”, ale nie wiesz w jaką niszę na rynku uderzyć? W Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego pomożemy w napisaniu profesjonalnego biznes planu.

pieniądze

Start w biznesie zazwyczaj wymaga zainwestowania pewnej kwoty. Pieniądze te nie muszą pochodzić z oszczędności przyszłego przedsiębiorcy. Jest kilka innych dróg finansowania nowego projektu biznesowego: dotacje, dofinansowanie, pożyczka czy wsparcie inwestora. W Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego pomożemy Ci w:

  • Uzyskaniu dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej pochodzących z funduszy europejskich a dystrybuowanych przez Powiatowy Urząd Pracy
  • Uzyskaniu mikropożyczki z projektu unijnego „Moja Firma z Pożyczką” na kwotę do 50 000 zł przy oprocentowaniu 0,5% w skali roku.

wiedza

Przedsiębiorca na starcie musi podjąć decyzje w wielu kwestiach: jaką formę działalności gospodarczej wybrać, czy opłacać mały czy duży ZUS, jaką formę opodatkowania wybrać, w które kody PKD wpisuje się planowana działalność i jak je później zmienić, do jakich urzędów trzeba udać się osobiście, a w jakich sprawy można załatwić online. Odpowiedzi na te pytania początkujący przedsiębiorca uzyska w Stowarzyszeniu Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego u konsultanta, na spotkaniach informacyjnych oraz szkoleniach.

promocja

Strategia aby jak najlepiej robić to co się potrafi, a ludzie sami się dowiedzą o firmie nie sprawdza się w XXI wieku. Nawet jeśli firma najlepiej na świecie wykonuje swoje produkty lub usługi to musi jeszcze o tym powiedzieć światu. Jedną z możliwości promocji jest udział w konkursie „Debiuty Biznesu”. Swoją firmę można również umieścić w bazie firm.

kontakty

Od kogo mam kupować surowce? Kto ma zająć się moją księgowością? Czy wszystko muszę robić sam? Skąd brać klientów? Startujący przedsiębiorca, nawet jeśli zamierza prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą musi zbudować swój zespół, złożony z dostawców, podwykonawców oraz klientów. Przydatne kontakty można zdobyć poprzez uczestnictwo w spotkaniach networkingowych, spotkaniach informacyjnych i szkoleniach organizowanych przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

Zapraszamy do kontaktu z nami!
mailowo: kontakt@gospodarka.gostyn.pl
telefonicznie: 537 007 087
osobiście: ul. Polna 63, 63-800 Gostyń