Debiuty Biznesu 2020

Debiuty Biznesu 2020

We wtorek, 27 kwietnia, wyłoniony został Debiut Biznesu 2020! Statuetka powędrowała w ręce Krzysztofa Przybylskiego, właściciela firmy KPMP i innowatora w branży budownictwa drogowego.

O tytuł Debiutu Biznesu 2020 powalczyć mogły firmy, które zarejestrowały swoją działalność gospodarczą na terenie powiatu gostyńskiego w latach 2018 – 2019 i zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie w październiku 2020 roku.

- Przedsiębiorcy mogli zgłaszać się sami, mogli również otrzymać nominację od swoich klientów. Jeden z finalistów otrzymał aż 10 nominacji od zadowolonych klientów! – mówi organizator  - otrzymaliśmy nominację dla 4 firm i 21 zgłoszeń do pierwszego etapu.

Rozstrzygnięcie w pandemicznej rzeczywistości

Konkurs Debiuty Biznesu ma już czteroletnią historię, edycja 2020 była jednak wyjątkowa ponieważ odbyła się w środku szalejącej pandemii, co nie tylko uniemożliwiło zorganizowanie uroczystej gali konkursowej, ale również wpłynęło na firmy uczestników:

Nasza praca, geodetów, wygląda tak samo a w niektórych aspektach nawet lepiej, ponieważ zostały nam udostępnione możliwości zdalnego kontaktu z urzędami, w związku z czym oszczędzamy czas poświęcany na wymianę dokumentacji – ocenia wpływ pandemii na działalność swojej firmy Anna Turbańska-Guźniczak

gala online debiuty biznesu 2020 

 – Reprezentuję branżę, chyba najbardziej poszkodowaną, gdyż od marca zeszłego roku nie możemy nagłaśniać i oświetlać koncertów. – mówi Mikołaj Pawlak – Przed wakacjami powstała idea sklepu internetowego w rozwijającej się branży e-commerce, który obecnie nie tylko pozwala przetrwać mojej firmie ale stał się głównym źródłem dochodu.

Jako członek Kapituły Konkursu zadebiutował w edycji 2020 dyrektor Oddziału I PKO Banku Polskiego Michał Borowczyk, swój debiut komentuje następująco: – Jestem mile zaskoczony pomysłowością i innowacyjnością przedsiębiorców z ziemi gostyńskiej. Wśród zgłoszonych przedsiębiorstw widać odbicie obecnie panujących tendencji rynkowych. Udział w pracach Kapituły Konkursu był dla mnie zaszczytem, dzięki temu mogłem też jeszcze lepiej poznać gostyńskie środowisko gospodarcze co umożliwi bankowi jak najlepsze dostosowanie  oferty do potrzeb przedsiębiorców.

Do grona finalistów konkursu dotarło 20 młodych firm z terenu powiatu gostyńskiego: "KPMP" Krzysztof Przybylski, Psiapsiółka - Salon Pielęgnacji i Strzyżenia psów Katarzyna Polerowicz, PHU ARTIS Patrycja Ormańczyk, MT English Marcin Teodorczyk, EKO-TRANS Tomasz Andrzejczak, Relacje-Inspiracje Beata Grzegorzewska, Maria Górska Fotografia, Łukasz Dolata Firma Usługowo-Ślusarska, Akademia Ruchu zvINNA sp. z.o.o, MIKOŁAJ PAWLAK TECHNIKA AUDIOWIZUALNA, Energia Aleksandra Plewa, Sandra SASA Kuźniak, "DOMOWE KIERZKI" kwiaciarnia Dominika Giermaziak, Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Fornalik, LivMed Kosmetologia Medyczna Sylwia Jagodzik, JM-Trans Jarosław Juskowiak, Zielony Składzik Joanna Szczepecka, Ekoenergetyka Piotr Małecki, Kredens Aldona Kusik, GEODEZJA I GEOINFORMATYKA Anna Turbańska-Guźniczak.

 Trójka finalistów, która otrzymała od Kapituły Konkursu największą ilość punktów to „KPMP” Krzysztof Przybylski, Akademia Ruchu zvINNA sp. z.o.o, Mikołaj Pawlak Technika Audiowizualna. Finalnie statuetka Debiutu Biznesu 2020 powędruje w ręce KPMP Krzysztof Przybylski.

  

Poznajmy bliżej Debiutanta
 

Krzysztof Przybylski, rodowity gostynianin, właściciel firmy KPMP i innowator w branży budownictwa drogowego.  Pracując na budowie drogi ekspresowej, dostrzegł skalę problemu marnotrawienia materiału w związku z przygotowaniem złączy asfaltowych. Strata materiału wyniosła ponad tysiąc ton. Analiza rynkowa i wywiad środowiskowy wśród największych firm budowlanych wskazał brak dostępnego na rynku rozwiązania, które niwelowałoby ten problem. Krzysztof Przybylski postanowił sam rozwiązać ten problem i stworzył belkę oporowo-najazdową „ReBe”. Okazało się, że aby rozwijać innowacyjny pomysł należy założyć firmę, i tak w październiku 2019 roku powstało KPMP. W rozwijaniu innowacyjnego pomysłu Krzysztof Przybylski ściśle współpracuje z Mateuszem Radzińskim – dr nauk prawnych i menadżer projektów rozwojowych w dużej firmie z branży energetycznej oraz Dawidem Romkiem doktorantem inżynierii mechanicznej na Politechnice Poznańskiej. Zespół ma na koncie pierwsze sukcesy, zwycięstwo na European Tech and Startup Days, wyróżnienie w konkursie Orzeł Innowacji Rzeczpospolitej, udział w programie Incredibles Sebastiana Kulczyka, inwestycja Poznańskiego Parku Naukowo Technologicznego oraz współpraca z firmą Colas. Do palety sukcesów dołączył  właśnie tytuł Debitu Biznesu!

Krzysztof Przybylski

– Jest to dla nas ogromne wyróżnienie, ponieważ to półtora roku, od października 2019 roku było trudną drogą, niejednokrotnie staliśmy przed wieloma wyrzeczeniami. Takie wyróżnienia bardzo cieszą, ponieważ pokazują, że kierunek, który wybraliśmy jest dobrym kierunkiem i nadają motywacji, ognia wewnętrznego, żeby pokonywać przeciwności. – mówi Krzysztof Przybylski, założyciel zwycięskiej firmy KPMP

Nagroda specjalna
 

Zwycięstwo w konkursie Debiuty Biznesu 2020 wiąże się nie tylko z dyplomem i statuetką. Założyciel zwycięskiej firmy  Krzysztof Przybylski otrzymał również nagrodę specjalną ufundowaną przez Business Clever Macieja Pietruli w postaci jednego dnia pracy konsultacyjnej w wybranym przez siebie zakresie z palety świadczonych przez Business Clever usług doradczych.

Organizatorem Konkursu Debiuty Biznesu po raz kolejny było Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego we współpracy z PKO Bankiem Polskim w roli Partnera Strategicznego.

 

Finaliści Konkursu Debiuty Biznesu 2020:
 

Kredens Aldona Kusik

Kredens pani Aldony Kusik otworzył swoje drzwiczki w Krobi, w maju 2019 roku i od tego czasu serwuje same pyszności.  Kredens to dobry wybór dla osób organizujących małe przyjęcia w domowym zaciszu. Dzięki współpracy z panią Aldoną klienci nie muszą się martwić o to co podadzą gościom. Kredens zadba o menu kompleksowo – od obiadu do kolacji a dzięki indywidualnemu podejściu goście zjedzą to co lubią najbardziej. Historia Kredensu wyróżnia się na tle innych finalistów Debiutów Biznesu bo pani Aldona decyzję o spełnianiu marzeń jako przedsiębiorca podjęła na 3 lata przed emeryturą! Udowodniła tym samym, że nigdy nie jest za późno na pierwsze kroki w biznesie.

Energia Aleksandra Plewa

Firmę Energia Aleksandra Plewa otworzyła czerwcu 2019 roku,  w  Krzyżankach. Właścicielka firmy Aleksandra Plewa na słoneczną ścieżkę weszła dzięki pracy zawodowej, gdzie otrzymała zadania związane z zakupem paneli fotowoltaicznych pod inwestycje. Dzięki nabytemu doświadczeniu zaczęła doradzać swoim znajomym w kwestii wyboru paneli fotowoltaicznych. I tak, krok po kroku zaprowadziło ją to do pracy na własny rachunek. Firma Energia instalacjami fotowoltaicznymi zajmuje się kompleksowo od audytu i projektu po koordynacje montażu aż do zgłoszenia w energetyce oraz dofinansowanie.

PHU Artis Patrycja Ormańczyk

Dostawy dla wojska – ciekawy i wymagający temat. Właśnie dostawami części i akcesoriów samochodowych dla armii zajmuje się finalistka konkursu Debiuty Biznesu2020 Patrycja Ormańczyk. Firma PHU ARTIS Patrycji Ormańczyk powstała w październiku 2019 roku. Od tego momentu zdobyła szereg wymaganych przez wojsko pozwoleń, dzięki czemu może być dostawcą dla armii. PHU ARTIS zajmuje się również doradztwem z zakresu sprawozdań i systemu BDO.

"Domowe Kierzki" Dominika Giermaziak

Kwiaciarnia Domowe Kierzki z Borku Wielkopolskiego powstała w lipcu 2019 roku a jej właścicielką jest Dominika Giermaziak, młoda, niepokorna kwiaciarka. Od początku istnienia kwiaciarni właścicielka postanowiła, że w jej kwiaciarni będą rządzić naturalne kwiaty i postanowienia udaje się dotrzymać. W kompozycjach od Domowych Kierzek można znaleźć naturę, luz i lekkość. Niepokorny styl Dominiki znajduje uznanie klientów z Borku Wielkopolskiego i większych miast. Oprócz codziennej pracy w kwiaciarni Domowe Kierzki dbają też o przystrojenie kościołów oraz sal weselnych – oby już wkrótce móc zrealizować wiele takich projektów!

Eko-Trans Tomasz Andrzejczak

Firmę Eko-Trans Tomasz Andrzejczak otworzył we wrześniu 2019 roku w Rębowie. Właścicielowi pomysł na założenie firmy podsunął dziadek. Eko-Trans zajmuje się głównie wywozem nieczystości z mniejszych i większych gospodarstw. Poza tym klienci mogą zamówić usługi nawadniania i wapnowania pól, rąbania drewna oraz wykaszania traw i użytków zielonych. Finalista konkursu Debiuty Biznesu 2020 ma również wielkie serce i od początku działania firmy wspiera sport sponsorując amatorską drużynę siatkarską "KRÓTKA PIŁKA" oraz akcje charytatywne np. Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

Ekoenergetyka Piotr Małecki

Słońce to energia! O czerpaniu energii ze słońca wiele wie Ekoenergetyka Piotra Małeckiego. Firma powstała w czerwcu 2019 roku w Piaskach. Właściciel do prowadzenia firmy przygotowywał się kilka lat, skończył kierunkowe studia na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu, pracował w branży zdobywając doświadczenie aż wreszcie przyszedł czas działania na własny rachunek. Ekoenergetyka zajmuje się tematem fotowoltaiki kompleksowo – od konsultacji, przez projekt aż do założenia gotowej instalacji.

Geodezja i Geoinformatyka Anna Turbańska-Guźniczak

Anna Turbańska-Guźniczak  udowadnia, że kobieta może z powodzeniem prowadzić działalność geodezyjną. Swoją firmę Geodezja i Geoinformatyka otworzyła w kwietniu 2019 roku w Gostyniu. Miłość do prac z mapami odziedziczyła po Mamie obserwując ją przy pracy od najmłodszych lat. W swojej pracy do każdego zlecenia podchodzi z niezwykłą dokładnością ponieważ chce być kojarzona z rzetelną i sumienną firmą. Właścicielka ma ambitne plany na rozwój firmy: zdobyć uprawnienia, zwiększyć zatrudnienie i trzymać rękę na pulsie tego co się dzieje w branży, żeby każdy klient , który do niej trafi był zadowolony z wykonywanych usług.

Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Fornalik

Chęć rozwoju w wyuczonym zawodzie, bycia swoim własnym szefem oraz kontynuowanie rodzinnych tradycji – to zmotywowało kolejnego finalistę konkursu Debiuty Biznesu 2020 do założenia firmy. Firma Instalatorstwo Elektryczne Tomasz Fornalik powstała w kwietniu 2019 roku w Gostyniu. Zajmuje się instalacjami elektrycznymi zarówno w domach, jak i instalacjami przemysłowymi oraz pomiarami elektrycznymi. Od momentu powstania odważnie poszerza teren działania!

JM-Trans Jarosław Juskowiak

Zostać kierowcą ciężarówki – dziecięce marzenie wielu chłopców. Marzenia są po to aby je spełniać, nie każdy jednak zostaje kierowcą. Udało się to jednak Jarosławowi Juskowiakowi, właścicielowi firmy JM-Trans, który siadł za kierownicą zarówno busa jak i biznesu rejestrując działalność gospodarczą we wrześniu 2019 roku. Firma JM-Trans działa w branży transportowej współpracując z firmami produkcyjnymi jak i klientami indywidualnymi. Dla właściciela ważna jest satysfakcja klienta i punktualne zrealizowanie zlecenia transportowego oraz odpowiednie zabezpieczenie ładunku. Właściciel firmy – Jarosław Juskowiak – myśli o rozwoju firmy: rozszerzaniu usług i dołączania kolejnych aut do floty.

LivMed Kosmetologia Medyczna Sylwia Jagodzik

Marzenia o pięknej, zdrowej, promiennej skórze można zrealizować dzięki LivMed Kosmetologia Medyczna Sylwii Jagodzik.  Sylwia Jagodzik tytuł magistra kosmetologii zdobyła na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu a we wrześniu 2019 otworzyła gabinet w Gostyniu. W swoim gabinecie wdraża holistyczne podejście do pielęgnacji skóry. Zajmuje się głownie pielęgnacją skór trudnych, m.in. z trądzikiem, rumieniem, łojotokiem czy nawracającymi przebarwieniami.  Klienci LivMed uzyskują trwałe efekty poprawy stanu skóry dzięki szukaniu przyczyny problemów skórnych w diecie, stylu życia czy ogólnym stanie zdrowia. Po zabiegach w gabinecie klienci otrzymują również plan pielęgnacji domowej co utrwala pozytywne efekty. Sylwia nie ustaje w poszerzaniu swoich kompetencji – niedawno rozpoczęła studia z zakresu dietetyki.

Łukasz Dolata Firma Usługowo-Ślusarska

Solidny, terminowy fachowiec jest na wagę złota! Takim właśnie fachowcem jest pan Łukasz, właściciel firmy Łukasz Dolata Firma Usługowo-Ślusarska. Łukasz Dolata otworzył swoją firmę w czerwcu 2019 roku w Ciołkowie. Firma powstała dzięki pasji do majsterkowania i doświadczeniu  w ślusarstwie i mechanice właściciela. Firma wyróżnia się indywidualnym podejściem do klienta, konkurencyjnymi cenami i wysoką jakością produktu. Firma ma również swój „patent” na osadzanie i montaż bram przesuwnych.

Maria Górska Fotografia 

Maria Górska z aparatem biegała już od najmłodszych lat. Dzięki pasji, już wybierając szkołę średnią wiedziała, że należy iść w kierunku fotografii.  Przed założeniem firmy, zdobyła zarówno wykształcenie kierunkowe jak i pierwsze szlify w zawodzie. Maria Górska otworzyła swoją działalność w maja 2019, w Poniecu. Od tego czasu towarzyszy swoim klientom w trakcie ślubów, oczekiwań na potomka i innych ważnych wydarzeń. Uwiecznia na swoich zdjęciach miłość, przyjaźń i życzliwość. Fotografka jest odważna przy wyborze plenerów – ma na swoim koncie m.in. sesje ślubne na szczycie góry.

MT English Marcin Teodorczyk 

Chęć działania na swoich własnych zasadach – to właśnie popchnęło Marcina Teodorczyka, właściciela MT English do założenia własnej firmy. Firma MT English otworzyła się w sierpniu 2019 roku w Gostyniu. Właściciel MT English w swojej działalności wykorzystuje pasję do języka angielskiego oraz wiedzę zdobytą na studiach w Instytucie Lingwistyki Stosowanej na PWSZ w Lesznie oraz Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu . Oprócz udzielania indywidualnych lekcji angielskiego MT English zajmuje się również tłumaczeniami, w tym tłumaczeniami napisów do filmów.

Mikołaj Pawlak Technika Audiowizualna

O właścicielu firmy Mikołaj Pawlak Technika Audiowizualna można powiedzieć, że jest to prawdziwy człowiek orkiestra! Mikołaj firmę założył w grudniu 2018 w Gostyniu, celem jej działania było nagłaśnianie wydarzeń, koncertów i imprez – po roku działania przyszedł COVID19 praktycznie zamrażając możliwość organizowania tego typu przedsięwzięć. Wielu na jego miejscu by się poddało ale nie finalista konkursu  Debiuty Biznesu 2020, który przeniósł swój biznes do internetu! I tak powstał sklep internetowy ze sprzętem audiowizualnym i estradowym – beniamusic.pl. Sklep miał pomóc przetrwać najtrudniejsze miesiące – okazał się jednak sercem działalności firmy.  Właściciel firmy doświadczenie zdobywał przez wiele lat pracując przy nagłośnieniach różnorakich wydarzeń. Jest również autorem kanału na YouTube Na czym gra, na którym można obejrzeć wywiady z polskimi muzykami oraz recenzje sprzętu audiowizualnego.

Salonu Pielęgnacji i Strzyżenia psów Katarzyna Polerowicz

Podobno kontakt z psami zmniejsza ryzyko zawału serca, pobudza krążenie krwi oraz poprawia humor. Skoro tak, to finalistka konkursu  Debiuty Biznesu 2020 musi cieszyć się dobrym zdrowiem i tryskać humorem. Można to sprawdzić odwiedzając Katarzynę Polerowicz  ze swoim czworonogiem w Salonie Pielęgnacji i Strzyżenia Psów Psiapsiółka w Gostyniu, który powstał w maju 2019 roku. Katarzyna  kocha zwierzęta już od dziecka a ludzcy opiekunowie jej klientów zgodnie twierdzą, że ma do nich dobrą rękę. Pieski wychodzą spod jej ręki zadbane i uśmiechnięte. Właścicielka Salonu Pielęgnacji i Strzyżenia psów Katarzyna Polerowicz chce się nadal rozwijać, uczestniczy w szkoleniach branżowych i trzyma rękę na pulsie zwierzęcej branży beauty. Poza zadbaniem o wygląd zewnętrzny zwierzęcia  troszczy się również o zdrowie podopiecznych.

Relacje Inspiracje Beata Grzegorzewska

Relacje Inspiracje Beata Grzegorzewska otworzyła w grudniu 2019 roku w Rokosowie. Firma powstała na bazie wieloletnich doświadczeń właścicielki w trzech sektorach: samorządowych, pozarządowym i prywatnym. Firma zajmuje się m.in. budowaniem partnerstw oraz współpracy międzysektorowej; sieciowaniem ludzi, którzy mają wspólny interes;  budowaniem zespołów poprzez odkrywanie ich potencjału; animacją środowiska lokalnego; społeczną odpowiedzialnością biznesu – odważnie realizując zlecone projekty.

Sandra Kuźniak SASA

Sandra Kuźniak to młoda projektantka mody, która fachu uczyła się w Międzynarodowej Szkole Kostiumografii i Projektowania Ubioru. Edukację zwieńczyła pokazem kolekcji dyplomowej, za którą otrzymała wyróżnienie. Te pierwsze sukcesy dodały jej wiary w siebie, dzięki czemu pod koniec 2019 roku zarejestrowała firmę Sasa w Gostyniu i wystartowała z własną marką odzieżową ROSE on FIRE. Marka ROSE on FIRE to doskonały wybór dla niepokornych klientek, ceniących sobie jakość wykonania oraz ponadczasowy styl. Projekty Sandry inspirowane są latami 70tymi i 90tymi. W ubraniach ROSE on FIRE można zobaczyć również polskie gwiazdy.

Zielony Składzik Joanna Szczepecka 

Joanna Szczepecka otworzyła Zielony Składzik w październiku 2019 roku. Jest to wyjątkowe miejsce na handlowej mapie Gostynia. Sklep, który razem ze swoimi klientami dba o naszą planetę. Dla Joanny jakość tego co jemy jest bardzo ważna. Zdrowa żywność to jej pasja ale również zdobyty zawód – inżynier technologii żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Joanna chętnie dzieli się z klientami zdobytą wiedzą. Klienci w Zielonym Składziku znajdą ekologiczne i zdrowe produkty spożywcze, kosmetyki oraz środki czystości a zakupy zrobią do własnych opakowań zgodnie z ideą zero-waste.

Akademia ruchu zvINNA 

Łukasz Walczak z Pudliszek to miłośnik piłki nożnej i aktywności fizycznej, który za cel postawił sobie zarażanie młodego pokolenia miłością do sportu. Historia Akademii Ruchu zvINNA  rozpoczęła się od wieloletniej pracy z najmłodszymi miłośnikami piłki nożnej. Założyciel firmy Łukasz, rozwijał swoje umiejętności zawodowe jako trener piłkarski, wychowawca na koloniach i obozach sportowych. Prowadząc zajęcia z piłki nożnej zauważył, że dzieci powinny rozwijać się wielokierunkowo, a na lokalnym rynku nie ma zajęć ogólnorozwojowych dla dzieci – postanowił więc takie stworzyć! Akademia Ruchu zvINNa działa od kwietnia 2019 i może pochwalić się wieloma zadowolonymi z zajęć dziećmi. Najmłodsi zvINNi mają 2,5 roku a najstarsi… 102! Ekipa zvINNYch pomaga zakochać się w aktywności fizycznej również seniorom oraz całym rodzinom. Od 2021 do swojej oferty zvINNA dokłada organizację przyjęć urodzinowych dla dzieci.