Debiuty Biznesu 2022

Debiuty Biznesu 2022

Debiuty Biznesu 2022 - szósta edycja konkursu za nami!

W czwartek 19 stycznia 2023 roku wyłoniony został Debiut Biznesu 2022! Tegoroczny konkurs wygrała Pani Weronika Sawitzka prowadząca firmę Centrum Zdrowego Odżywiania i Treningu Personalnego.

 

W 2022 roku o tytuł Debiutu Biznesu mogły ubiegać się firmy, które zarejestrowały swoją działalność gospodarczą na terenie powiatu gostyńskiego w latach 2020 – 2021.

Do udziału w konkursie stanęło łącznie 26 firm, 2 firmy nie spełniły wymogów formalnych. Organizatorem Konkursu Debiuty Biznesu po raz kolejny było Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego we współpracy z PKO Bankiem Polskim w roli Partnera Strategicznego.

W gronie uczestników znalazło się zatem 24 przedsiębiorstw z ziemi gostyńskiej:

Werkowanie podkuwanie koni Dawid Zaremba, Silky Bloom, Salon fryzjerski "Hair Styl "Nina Pawlicka, Jędrzej Sławiński Light4Events, Studio Tańca i Wizerunku Karina Jóźwiak, NiMaNi Martyna Kulczak, METAL-MEX Miłosz Gawroński, Fryzjerstwo Objazdowe Angelika Skowronek, Gabinet ortopodologiczny REST Regina Staśkiewicz, Wykończenia Wnętrz Piotr Wawrzynowicz, Dewocjonalia Gostyń Nikodem Jaskulski, Kursy Języka Angielskiego FUTURE Katarzyna Krawiec, Magiel Elektryczny JANIA, Pawlik Elektryk Dawid Pawlicki, A&J Usługi Spawalnicze Jakub Hoffmann, BeautyLab Dagmara Andrzejewska, NovaGroom Salon SPA dla psów Weronika Smektała, Chwila Dla Pupila Ewelina Włodarczyk, Sawianki s.c. Alicja Jezierska-Gąsiorek Sylwia Weber, Klaudia Kordus KK BUTIK,Geodezja Róża Wiatrów, Błażej Wielebiński HYDROEKSPERT, Pajm Patrycja Nowak, Weronika Sawitzka centrum zdrowego odżywiania i treningu personalnego.

 

Kapituła Konkursu

 

Zgłoszenia oceniane były przez Kapitułę Konkursową, która przyglądała się firmom w czterech kategoriach: pomysły, dotychczasowe działanie, rynek oraz rozwój firmy. W czasie obrad Kapituła zastanawiała się czy zgłoszone przedsiębiorstwa mają potencjał na rozwój, są spójne z trendami w biznesie i czy w przyszłości mogą stać się wizytówką ziemi gostyńskiej.

Obrady Kapituły Konkursu odbyły się odbyły się 18 listopada 2022 roku. W skład Kapituły Konkursu w 2022 roku wchodzili: Justyna Krzyżostaniak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu, Michał Borowczyk – Dyrektor Oddziału I PKO Banku Polskiego w Gostyniu, Maciej Pietrula – niezależny konsultant biznesowy, właściciel firmy Clever Business, menadżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w wielu branżach, Anna Przewoźna – współwłaścicielka Restauracji Loft Sp. z o.o. - zwycięzca konkursu Debiuty Biznesu 2021 oraz Krzysztof Marzec – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

 

Gala finałowa

W czwartek 19 stycznia w sali kinowej gostyńskiego kina „Pod Kopułą” spotkali się młodzi przedsiębiorcy rywalizujący o tytuł Debiut Biznesu 2022 oraz przedstawiciele samorządów i urzędów zaangażowanych w rozwój gospodarczy oraz organizacje wspierające budowanie biznesów. Nie zabrakło także przedstawicieli Kapituły Konkursowej.

W tym roku galę finałową rozpoczęło emocjonujące wystąpienie pani Angeliki Skowronek -  jednej z uczestników konkursu Debiuty Biznesu, która w imieniu wszystkich uczestników opowiedziała o emocjach jakie towarzyszą finalistom w drodze do sukcesu oraz spełniania swoich marzeń. Mówiła także o zdobywaniu wiedzy i doświadczenia oraz trudnościach
z jakimi trzeba sobie niejednokrotnie radzić prowadząc swój biznes.

- Nie można odnieść sukcesu bez życzliwych ludzi wokół. Dziś prowadzę zakład fryzjerski, ale nie byłoby tego gdyby nie najbliżsi. Moi rodzice, dziadkowie, rodzeństwo – wszyscy z cierpliwością podkładali swe głowy, gdy bawiłam się we fryzjera. Tata w kitce wyglądał zabawnie, ale mamie się podoba… Decyzja o swojej przyszłości nie jest łatwa, ale wówczas z pomocą przychodzą przyjaciele, z którymi na zakończenie gimnazjum rozmawialiśmy godzinami o tym, co chcemy robić w przyszłości. Czasem przychodzi załamanie, ale od czego jest partner – wówczas to on ma za zadanie przypomnieć, dlaczego wybrałam ten zawód, i wesprzeć w trudnych chwilach. Tajniki zawodu pozwalają przyswoić nauczyciele w szkole, a nauka w zakładzie, pod okiem mistrza, to nie tylko praktyczna nauka zawodu, ale prawdziwa szkoła życia! – mówiła Angelika Skowronek.  

Podczas uroczystej gali nie zabrakło prezentacji uczestników konkursu – specjalnych multimedialnych wizytówek osób, które zgłosiły swój udział w tegorocznej edycji plebiscytu. Debiutanci zaprezentowani zostali w trzech częściach według kolejności nadsyłanych zgłoszeń do konkursu.

Głos podczas gali zabrał także – Michał Borowczyk Dyrektor I Oddziału Banku PKO BP S.A w Gostyniu – przedstawiciel sponsora konkursu.

- Ze stowarzyszeniem współpracujemy już kilka lat - pokreślił na wstępie swojego krótkiego wystąpienia. Misją naszego banku jest wspieranie Polski i Polaków, rodzimego biznesu i także poprzez taki konkurs możemy to robić. Wsparcie firm istniejących od lat i dopiero powstałych jest bardzo istotne. Siłą naszej gospodarki jest różnorodność, a ludzi przedsiębiorczych- efektywne działanie. (...) Na fali różnych kryzysów światowych trzeba zauważyć, że nasz kraj przeszedł je bez większych "załamań". To jest siła naszego biznesu, bardzo dużo małych i średnich firm, elastycznych i otwartych na zmiany. – mówił Michał Borowczyk, Dyrektor Oddziału I PKO Banku Polskiego w Gostyniu

Podczas tegorocznej gali finałowej głos zabrał także Prezes Zarządu SWPPG, który krótko podsumował przebieg tegorocznego konkursu.

- Sześć lat temu założyliśmy sobie, by ten plebiscyt promował nowe biznesy, docenił determinację i "zarażał przedsiębiorczością" - te cele są równie ważne dziś, zwłaszcza po okresie pandemii i w obecnym kryzysie. – mówił Krzysztof Marzec, Prezes Zarządu SWPPG.

 

Uczestnicy Gali zostali „przetestowani”

Nowym i niespotykanym dotąd elementem gali finałowej konkursu były interaktywne testy dla wszystkich uczestników imprezy. Przygotowany został kilkuminutowy przerywnik, przeprowadzony w formie zabawy ale jednocześnie sprawdzający „wiedzę” uczestników gali. Na ekranie dwukrotnie wyświetlony został kod QR który uczestnicy mieli za zadanie zeskanować własnymi telefonami. Następnie każda osoba uczestnicząca z zabawie przeniesiona została na stronę testu, po udzieleniu odpowiedzi zostały zaprezentowane
i skomentowane przez prowadzącego galę Krzysztofa Marca.

 

Poznajmy bliżej Debiutanta

Weronika Sawitzka młoda przedsiębiorczyni z Gostynia swoją firmę prowadzi od początku 2021 roku i zajmuje się pomocą żywieniową oraz treningami personalnymi. W swoim gabinecie przyjmuje osoby z różnymi problemami – również tymi emocjonalnymi. U swoich klientów stara się zaszczepić wiarę w siebie opartą na zdrowym odżywaniu i optymistycznym podejściu do życia i napotkanych po drodze problemów. Właścicielka firmy doświadczenie zdobywała w Wyższej Szkole Humanistycznej w Lesznie na kierunku – dietetyka oraz Uniwersytecie Nauk Humanistyczno – Społecznych w Poznaniu na kierunku psychodietetyka. Wiedzę praktyczną zdobyła uczęszczając na przeróżne kursy i szkolenia.

- Gdyby ktoś mnie zapytał jak powstała firma, odpowiedziałabym, że spontanicznie! Decyzja była szybka, przypadkowo znalazłam lokal i pomyślałam tu mógłby być mój gabinet. I tak trzy miesiące później przyjmowałam już pierwszego pacjenta.

 - Pomysł na firmę powstał z miłości do sportu i żywienia, a także pomocy innym na wielu płaszczyznach. Zajmuje się pomocą żywieniową oraz treningami personalnymi. W swoim gabinecie przyjmuje osoby z różnymi problemami, również tymi na tle emocjonalnym. Z zawodu jestem dietetykiem i psychodietetykiem, a po kursach legitymowanym trenerem personalnym i instruktorem fitness.

Dlaczego zostałam przedsiębiorcą? Od zawsze o tym marzyłam. Nie o to chodzi by tylko zarabiać, tak naprawdę liczy się to że mogę pomóc osobom które się do mnie zgłaszają, zmienić ich podejście do życia! Zawsze chciałam robić coś dla innych pomagać na wielu płaszczyznach. Mimo młodego wieku mam spore doświadczenie w różnych kierunkach

 

Finaliści Konkursu Debiuty Biznesu 2022:

 

WERKOWANIE PODKUWANIE KONI DAWID ZAREMBA

Przekuł swoją pasję i wiedzę w biznes - i to dosłownie, bo mowa o Dawidzie Zarembie, który zajmuje się werkowaniem i podkuwaniem koni zawodowo. Miłość do koni ma we krwi od najmłodszych lat. Nic go tak nieszczęśliwa jak patrzenie na biegające padokach konie - bez urazów kopyt i kulawizn  Jak sam mówi pomysł na biznes przyszedł z upływem lat i zakupem swojego konia. Fachu nauczył się poprzez obserwacje, pomoc mistrzowi oraz zgłębianie wiedzy w temacie werkowania i podkuwania koni.

SILKY BLOOM

Szycie w obiegu zamkniętym, z upcyclingu. Wydaje się skompilowane prawda? Jednak nie dla Agnieszki Gęborys, która daje drugie życie niechcianym ubraniom dobrej jakości. Dzięki tej firmie powstają niepowtarzalne jedwabne opaski, kaszmirowe i wełniane czapki czy rękawiczki i turbany. Każdy produkt wychodzący z pod ręki pani Agnieszki prowadzącej firmę Silky Blomm jest niepowtarzalny, wyjątkowy i zdecydowanie ma duszę. Pomysł na firmę zrodził się z pasji i troski o środowisko, przeciwdziałanie nadprodukcji oraz zmienianie świadomości kupujących.

SALON FRYZJERSKI "HAIR STYL "NINA PAWLICKA

Swój zawód wykonuje jak sama o sobie mówi z pasją i zaangażowaniem na 100%. Własny salon fryzjerski był jej skrytym marzeniem od kiedy tylko sięga pamięcią. Dlatego jej zawodowa historia związana jest wyłącznie z fryzjerstwem. Kiedy praca w zawodzie fryzjerki na etacie okazała się niewystarczająco satysfakcjonującą z pomocą bliskich i samodeterminacji dopięła swego – otworzyła własny salon. Dzisiaj z powodzeniem prowadzi swój własny salon „Hair Styl” ale też systematycznie podnosi swoje kwalifikacje i umiejętności uczęszczając na specjalistyczne kursy i szkolenia fryzjerskie.

JĘDRZEJ SŁAWIŃSKI LIGHT4EVENTS

Oświetleniem dekoracyjnym i scenicznym zajmuje się młody biznesmen z Krobi Jędrzej Sławiński, właściciel firmy Light4events. Swoje usługi kieruje głównie do branży eventowej zajmując się oprawą świetlną wesel, kameralnych koncertów, bankietów firmowych, imprez plenerowych oraz wydarzeń sportowych. Dzięki specjalistycznemu oświetleniu sprawia, że każda sceneria nawet ta najbardziej wymagająca wygląda magicznie, do każdego zlecenia podchodzi w sposób indywidualny. Natomiast w przyszłości planuje poszerzenie swoich usług o nowe grupy klientów.

STUDIO TAŃCA I WIZERUNKU KARINA JÓŹWIAK

Dwie pasje – taniec i wizaż - nie potrafiła wybrać, dlatego połączyła miłe z pożytecznym i postanowiła stworzyć studio tańca i wizerunku. Jak sama o sobie mówi uwielbia jedno i drugie. Na co dzień pracuje z kobietami tymi małymi i dużymi zarówno, każdego dnia stara się wzbogacać ich życie i budować pewność siebie. Na co dzień prowadzi grupę marżonetek Big Bank oraz zagłębia tajniki analizy kolorystycznej oraz stylizacji. Jej marzeniem jest zostanie mistrzem wizażu i stylizacji i tym samym nauczanie w zawodzie.

NIMANI MARTYNA KULCZAK

Nina, Marcela, Nikola w skrócie NiMaNi – tak mama trójki dzieci postanowiła nazwać własną firmę z miłości do swoich pociech oraz pasji do szycia. Martyna Kulczak swoją przygodę z szyciem zaczęła wraz z pojawieniem się dzieci. Zaczęła od tworzenia ochraniaczy do łóżeczek, dzisiaj szyje odzież dziecięcą i niemowlęcą taką jak dresy, sukienki, spódniczki, bluzki i inne elementy garderoby. Produkty, które wychodzą z pod jej ręki są wygodne, trwałe i piękne. Każdy projekt jest indywidualny i wkłada w niego całe swoje serce.

METAL-MEX MIŁOSZ GAWROŃSKI

Miłosz Gawoński jest kolejnym przedsiębiorcom, który o własnym biznesie marzył od najmłodszych lat – i udało się po latach otworzył swój wymarzony biznes METAL-MEX. Na co dzień zajmuje się stawianiem na nogi maszyn rolniczych, spawanie to druga odnoga działalności. Z powodzeniem spawa bramy, balustrady i inne konstrukcje jakie tylko klient sobie wymarzy. W planach na najbliższe miesiące jest zakup plotera plazmowego i innych maszyn oraz zatrudnienie pracownika a co za tym idzie poszerzenie działalności o dodatkowe usługi.

FRYZJERSTWO OBJAZDOWE ANGELIKA SKOWRONEK

Najmłodsza uczestniczka tej edycji Debiutów Biznesu – Angerlika Skowronek, miła i sympatyczna pani mobilna fryzjer z Grabonogu. Mimo młodego wieku posiada już 5letni staż pracy i już dzisiaj wie ze to jej wymarzona profesja. Jej zaangażowanie w pracę, która wykonuje docenił Powiatowy Urząd Pracy – który nominował Angelikę do konkursu – a ona bez chwili zawahania dokonała zgłoszenia. W swoim mobilnym salonie wykonuje przeróżne usługi zaczynając od ostrego cięcia poprzez koloryzację na finezyjnych upięciach kończąc. 

GABINET ORTOPODOLOGICZNY REST REGINA STAŚKIEWICZ

Z wykształcenia laborantka z 17 doświadczeniem - w pewnym momencie poczuła ze to nie to i spróbowała czegoś nowego czym od zawsze się interesowała. Dzisiaj nie żałuje tego odważnego kroku i spełnia się w swoim gabinecie zajmując się ortopodologią. Zajmuje się zmianami patologicznymi w obrębie stóp takimi jak odciski, brodawki czy grzybica, rozpoznaje schorzenia i je leczy. Przeprowadza także badania komputerowe i projektuje indywidualne wkładki ortopedyczne.

WYKOŃCZENIA WNĘTRZ PIOTR WAWRZYNOWICZ

Jak sam o sobie mówi działalność rozpoczął dlatego aby się usamodzielnić i zarabiać sam na siebie. Poza tym lubi wyzwania a założenie działalności w okresie pandemii tym właśnie było! W tym czasie był utrudniony kontakt z klientem i trzeba było sobie radzić na każdy z możliwych sposobów. Na co dzień zajmuje się wykańczaniem wnętrz oraz elewacjami. Najwięcej zleceń ma z polecenia znajomych i zadowolonych klientów z czego bardzo się cieszy ponieważ stara się wyróżniać starannością i dokładnością.

DEWOCJONALIA GOSTYŃ NIKODEM JASKULSKI

Dominik Jaskulski prowadzi rodzinny biznes można rzec z dziada pradziada. Pasją do handlu w dość nietypowej branży zaraziła go babcia. Zajmuje się sprzedażą dewocjonalni. Już jako dziecko lubił przychodzić do sklepu i podpatrywać z jakim zaangażowaniem babcia obsługuje klientów. Po przejęciu biznesu sklep i asortyment pozostał ten sam zmienił się tylko właściciel. Nowy właściciel nie osiadł na laurach z miesiąca na miesiąc wprowadza nowości do sklepu a kolejnym odważnym krokiem będzie uruchomienie sklepu internetowego. 

KURSY JĘZYKA ANGIELSKIEGO FUTURE KATARZYNA KRAWIEC

Po powrocie z Anglii rozumiała co chce robić w życiu tak naprawdę – chce uczyć języka angielskiego i zapoznawać ich z kulturą tego kraju i żywym językiem. Katarzyna Krawiec prowadząca szkołę językową Future - swoją działalność prowadzi w Gostyniu i uczy zarówno dzieci jak i młodzież w wieku szkolnym i dorosłych. Głównym celem zajęć jest poznanie języka angielskiego brytyjskiego takim jaki jest w rzeczywistości. Naukę języka prowadzi metodą instytucyjną czyli opartą na indywidulanych możliwościach i potrzebach uczniów.    

MAGIEL ELEKTRYCZNY "JANIA"

Energiczna JANIA czyli Agnieszka Kabała swój pomył na biznes wzięła z nietypowego hobby prasowania. Po redukcji etatów w firmie w której pracowała wzięła los w swoje ręce i postanowiła, że otworzy własny biznes – magiel elektryczny JANIA – dzisiaj nie żałuje tej decyzji wręcz przeciwnie jest z sobie duma! Magluje i prasuje zarówno większe rzeczy jak pościele, obrusy, zasłony  ale odświeża także garnitury czy sukienki. Swoje usługi wykonuje na zlecenie klientów indywidualnych jak i lokali.  

PAWLIK ELEKTRYK DAWID PAWLICKI

Instalacje eklektyczne i wszystko z tym związane mu nie straszne, branże w której pracuje zna bardzo dobrze. Swoją drogę zawodową rozpoczynał od nauki zawodu poprzez młodszego elektryka do samodzielnego elektryka, aż do decyzji o uruchomieniu własnego biznesu. Dawid Pawlicki swoją firmę rozpoczął w 2021 roku. Firma Pawlik Elektryk oferuje szeroki zakres usług elektrycznych m.in. wykonywanie instalacji elektrycznych, odgromowej, sieci komputerowej, RTV poprzez monitoringi, pomiary czy usuwanie wszelkich awarii elektrycznych.

A&J USŁUGI SPAWALNICZE JAKUB HOFFMANN

Do Debiutów Biznesu zgłosiła go osobista sekretarka a prywatnie żona pana Jakuba Hoffmanna, prowadzącego firmę A&J Usługi Spawalnicze. Oferta firmy pana Jakuba zorientowana jest na świadczenie usług ślusarskich oraz ogólnospawalniczych dla klientów indywidulanych jak i instytucjonalnych. Pan Jakub w swojej firmie stawia na mobilność działając na zasadzie „pogotowia spawalniczego” – a swoją konkurencję zostawia daaaaaleko w tyle.

BEAUTYLAB DAGMARA ANDRZEJEWSKA

Decyzję o otworzeniu własnego gabinetu uważa za najlepszą jaką w życiu podjęła. Marzyła o tym od zawsze aż wreszcie się odważyła i otworzyła Beautylab – poznajcie Dagmarę Andrzejewską. Doświadczenie zdobywała już od pierwszego dnia studiów łącząc naukę z pracą zawodową. W swoim gabinecie specjalizuje się w zabiegach pielęgnacyjnych twarzy. Beautylab tworzy społeczność, gdzie można wszelkie zabiegi kosmetyczne ale przed wszystkim odpocząć i się zrelaksować a nawet poplotkować o nowościach w świecie kosmetologii.

NOVAGROOM SALON SPA DLA PSÓW WERONIKA SMEKTAŁA

Weronika Smektała otworzyła swój salon spa dla psów w maju 2021 roku. Jak sama mówi pomysł na biznes wynika z połączenia pasji do zwierząt  i chęci do pracy z nimi. W swojej pracy do każdego psa podchodzi indywidualnie i robi wywiad z właścicielem czworonoga. Zakładając działalność obawiała się czy uda się pozyskać klientów. Obawy zniknęły bardzo szybko zadziałała reklama i co najważniejsze polecanie salonu przez zadowolonych klientów. Salon zlokalizowany jest przy znanej przychodni weterynaryjnej, której klienci często trafiają do Novagrom Salon Spa i na odwrót. 

CHWILA DLA PUPILA EWELINA WŁODARCZYK

Od zawsze towarzyszyły jej pieski i kotki – to właśnie z miłości do nich postanowiła stworzyć w Gostyniu „Chwilę dla Pupila”. Po wyjściu z salonu Eweliny Włodarczyk zwierzaki czują się piękne i zadbane. Zajmuje się pielęgnacja związaną z psią urodą i ich potrzebami pielęgnacyjnymi. W chwili dla pupila pupilom niestraszne strzyżenie, kąpiele, czyszczenie uszek oczek czy obcinanie pazurków. Jednym słowem psia pielęgnacja na najwyższym poziomie.

SAWIANKI S.C. ALICJA JEZIERSKA-GĄSIOREK SYLWIA WEBER

Sylwia i Alicja dwie miłośniczki natury połączyły swoje siły i pasje i razem tworzą wianki, ozdoby okolicznościowe, kompozycje kwiatowe, zdobią świece a ich produkty upiększają niejedno wnętrze. Sawianki bo tak się nazwały powstały w 2021 roku tworzą piękne produkty z tego co daje natura. Wsłuchują się w rytm i cierpliwie oczekują na dary jakie daje im natura. Produkty powstają z plonów ich własnego pola które osobiście obsiewają, obsadzają oraz pielęgnują po to aby następnie tworzyć
z nich wyjątkowe naturalne dekoracje.

KLAUDIA KORDUS KK BUTIK

Klaudia Kordus młoda przedsiębiorczyni z Gostynia o której można zdecydowanie powiedzieć, że czuje modę. I choć nie ma doświadczenia w tym czym się zajmuje, radzi sobie doskonale i wiąże z tym swoją przyszłość. Prowadzenie Butiku daje jej wiele satysfakcji. Zajmuje się sprzedażą odzieży damskiej oraz galanterii podczas transmisji live. Dzięki KK Butik nie wychodząc z domu można odświeżyć swoją garderobę. Jak sama przyznaje brakowało jej takiego miejsca w Gostyniu więc postanowiła je stworzyć sama.

GEODEZJA RÓŻA WIATRÓW

Zajmuje się wszelkimi pracami związanymi z pomiarami geodezyjnymi, wytaczaniem oraz tworzeniem dokumentacji. Oferuje szeroki zakres usług opracowywanie map sytuacyjno-wysokościowych, map wielkoobszarowych oraz map pod obiekty liniowe do celów projektowych. Marta Andrzejczak właścicielka Geodezji „Róża Wiatrów” sama o sobie mówi, że pasja do geodezji nie narodziła się od razu, były potknięcia i zawahania ale z perspektywy czasu przyznaje, że nie widzi siebie w innej branży.

BŁAŻEJ WIELEBIŃSKI HYDROEKSPERT

Błażej Wielebiński wyuczony monter sieci i instalacji urządzeń sanitarnych stąd pomysł na biznes. Prowadzi firmę o nazwie Hydroekspert i radzi sobie doskonale. Zajmuje się instalacjami wodnokanalizacyjnymi, centralnego ogrzewania, instalacją centralnego odkurzacza oraz montażem urządzeń sanitarnych. Plany na przyszłość są ściśle związane z firmą, którą prowadzi. Chciałby aby firma nadal się rozwijała, przynosiła konkretne korzyści i jeszcze większą satysfakcję.

PAJM PATRYCJA NOWAK

Przez lata poszukiwała pracy, która będzie dawała jej satysfakcje i możliwość realizowania  swoich pomysłów. Z branżą metalowo-ogrodniczą w której aktualnie działa miała styczność od lat. W końcu nadarzyła się okazja na stworzenie czegoś swojego i stało się Patrycja Nowak otworzyła własny sklep o nazwie PAJM. Dzisiaj handluje artykułami metalowymi, ogrodniczymi i żeliwnymi na własny rachunek i już planuje poszerzenie asortymentu oraz pozyskiwanie nowych klientów.

WERONIKA SAWITZKA CENTRUM ZDROWEGO ODŻYWIANIA I TRENINGU PERSONALNEGO

Balansuje na linii poradnictwa żywieniowego i treningów personalnych i wychodzi jej to doskonale. Swoich pacjentów wspiera na wielu płaszczyznach zarówno tych fizycznych jak i psychicznych. Weronika Sawitzka swoją firmę zarejestrowała w wieku 21 lat i z powadzeniem prowadzi ją do dziś.  Balans poradnictwo żywieniowe i treningi personalne znajduje się w Gostyniu a właścicielka swoim podopiecznym pokazuje, że akceptacja siebie to pierwszy krok do kolejnych zmian – m.in. sylwetki.