O konkursie

O konkursie

Debiuty Biznesu 2023 to coroczny konkurs, którego celem jest promocja rozwoju przedsiębiorczości na terenie powiatu gostyńskiego, promocja lokalnych, młodych stażem, rozwojowych firm mających siedzibę na terenie powiatu gostyńskiego, zachęcenie do zakładania rozwojowych działalności gospodarczych, integracja środowiska biznesowego z samorządem oraz nadanie przedsiębiorcy prestiżowego tytułu. 

Sponsorem konkursu jest występujący w roli Partnera Strategicznego PKO Bank Polski S.A.

KTO MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ W KONKURSIE?

W Konkursie Debiuty Biznesu 2023 może wziąć udział każda osoba, która zarejestrowała firmę w okresie od 1 stycznia 2021 roku do 31 grudnia 2022 roku na terenie powiatu gostyńskiego.

Przedsiębiorca, kandydat do tytułu Debiutu Biznesu 2023 może prowadzić firmę w dowolnej branży. Poprzez konkurs chcemy nagrodzić odważne osoby, które zdecydowały się wziąć stery w swoje ręce i pójść na swoje. Mamy nadzieję odnaleźć osoby, które w wyjątkowy sposób zajmują się tradycyjnym rzemiosłem albo, wręcz przeciwnie, zajmują się bardzo niekonwencjonalną branżą. Każdy ma szansę zostać Debiutem Biznesu 2023!

KTO MOŻE ZŁOSIĆ PRZEDSIĘBIORCĘ DO KONKURSU?

Do konkursu Debiuty Biznesu 2023 przedsiębiorca może złogosić się sam lub może zostać nominowany.

NOMINACJE

Kto może nominować? Każdy! Nie ma ograniczeń, wystarczy, że zauważyłeś ciekawą inicjatywę gospodarczą w okolicy i uważasz, że należy się jej docenienie
Kogo można nominować?
Do konkursu można nominować każdą ciekawą inicjatywę biznesową z terenu powiatu gostyńskiego, powstałą w latach 2021-2022. Sprawdzeniem czy firma spełnia warunki formalne oraz kontaktem z przedstawicielami przedsiębiorstwa zajmie się organizator.
Dlaczego warto?
Osoby, które zdecydują się nominować przedsiębiorcę zostaną zaproszone na uroczystą Galę Debiutów Biznesu 2023.
Jak można nominować?
Wystarczy skorzystać z formularza dostępnego tutaj. Nominacje są otwarte do 20 października 2023 roku.

JAK WYGLĄDA PROCES KONKUSROWY?

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane przez okres 10 tygodni – dajmy sobie czas, na spokojnie przygotuj swój formularz konkursowy – m.in. od niego zależy jakie noty otrzymasz od Komisji Oceniającej!

Od 14 sierpnia do 27 października 2023 roku.

W tym czasie każdy zgłaszający się przedsiębiorca będzie miał za zadanie wypełnić formularz konkursowy, który znajduje się tutaj

Kolejnym etapem jest ocena wstępna oraz dostarczenie wypełnionych formularzy do Członków Kapituły Konkursowej, którzy dokonają oceny merytorycznej, a następnie spotkają się na Obradach i wyłonią (lub zdecydują o nie przyznaniu tytułu) Debiut Biznesu 2023.

Zwycięzca zostanie ogłoszony w trakcie uroczystej Gali.

CO PODLEGA OCENIE?

Ocenie w konkursie podlegają cztery kryteria: Pomysł na biznes; Dotychczasowe działanie firmy; Rynek; Rozwój.

W kryterium "Pomysł na biznes" Kapituła będzie szukać odpowiedzi na pytania: jaka była koncepcja i okoliczności powstania firmy, co czyni debiutującą firmę wyjątkową oraz jakie cechy ma właściciel firmy: czy umie analizować siebie, swoje umiejętności i kompetencje oraz rynek, i jakie były jego motywacje żeby zostać przedsiębiorcą.

Pod hasłem "Dotychczasowe działanie firmy" kryją się historie o pierwszych sukcesach oraz porażkach. Kapituła będzie szukać wśród zgłoszeń umiejętności przezwyciężania kryzysów oraz trudności przy tworzeniu i rozwoju firmy, determinacji w dążeniu do zapewnienia firmie sukcesu, konsekwencji, odpowiedzialności, nastawienia, umiejętności wyciągania wniosków, otwartości na zmiany. Oceniane będą też sukcesy czyli wszystkie sprawy, którymi przedsiębiorca chce i może się pochwalić: zdobyte nagrody i certyfikaty w swojej branży, szczególnie udane realizacje, udział w wydarzeniach i targach branżowych.

Kryterium "Rynek" to wszystkie działania prowadzących do zwiększenia efektywności i konkurencyjności firmy, kreatywne działania marketingowe, solidność, przewagi konkurencyjne i siła marki w regionie.

W kryterium "Rozwój" Kapituła Konkursowa doszukiwać się będzie odpowiedzi na dwa pytania: jak powstanie firmy wpłynęło na rozwój najbliższego otoczenia firmy i jakie firma ma dalsze plany na rozwój.

 

Sponsorem konkursu jest występujący w roli Partnera Strategicznego PKO Bank Polski S.A.