Debiuty Biznesu 2021

Debiuty Biznesu 2021

Debiuty Biznesu 2021 - wyjątkowa edycja konkursu!

W czwartek, 3 lutego, wyłoniony został Debiut Biznesu 2021! Statuetka powędrowała w ręce współwłaścicieli restauracji LOFT Sp. z o.o. - wyjątkowego miejsca na mapie Gostynia!

 

O tytuł Debiutu Biznesu 2021 powalczyć mogły firmy, które zarejestrowały swoją działalność gospodarczą na terenie powiatu gostyńskiego w latach 2019 – 2020 i zgłosiły chęć uczestnictwa w konkursie w październiku 2021 roku.

Zarejestrowano 28 zgłoszeń, 1 jedna firma nie spełniła warunków formalnych. Organizatorem Konkursu Debiuty Biznesu po raz kolejny było Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego we współpracy z PKO Bankiem Polskim w roli Partnera Strategicznego.

W gronie uczestników znalazło się 27 przedsiębiorstw z ziemi gostyńskiej:

Easy as pie Katarzyna Bręczewska-Wytwer, Podologia i Kosmetologia Adrianna Piotrowiak, Architektura Krajobrazu Jagoda Glura, Loft Restauracja Sp. z o.o., Magia Fryzur Marika Bogacka, MAKE-UP&BEAUTY Sandra Mazidenska, Agro-Imperial Sebastian Waleński, DekoraSiorki Marcelina Nowak, MakeUp ART Studio Paulina Niedziela, ECSPRO Kacper Walkowiak, Hipokamp Kornelia Kamińska, Pablo Garden Usługi Ogrodnicze Zakładanie
i Pielęgnacja Ogrodów Paweł Swęda, Spiżarnia Pana Jajko Marta Olszewska, Mia Naturalnie - Jagoda Wojciechowska, Kwiaciarnia ZAPĘDY Aleksandra Wiza, Beata Szymańska-Gała PAPIER NOŻYCE, Vanger Marcin Walczewski - KOMFORT Gostyń, Mobilne usługi sodowanie i piaskowanie BINMAT, Fryzomania Maria Mołczyńska, Cukiernia Piotr Praczyk, Błażej Radoła - Uługi instalacyjne, Zakład Usług Leśnych DREWTAK Jan Ptak, POL-REA TRANSLATIONS Izabela Józefiak, Izabela Szymankiewicz FASHION LOOK BOUTIQUE, Pracownia florystyczna Babie Lato, Froseo Łukasz Frąckowiak, GABINET BIOREZONANSU I MASAŻU RELAKSACYJNEGO Maja Karolewicz.

 

Kapituła Konkursu

 

Zgłoszenia oceniane były przez Kapitułę Konkursową, która przyglądała się firmom w czterech kategoriach: pomysły, dotychczasowe działanie, rynek oraz rozwój firmy. W czasie obrad Kapituła zastanawiała się czy zgłoszone przedsiębiorstwa mają potencjał na rozwój, są spójne z trendami w biznesie i czy w przyszłości mogą stać się wizytówką ziemi gostyńskiej.

Obrady Kapituły Konkursu odbyły się 9 listopada 2021 roku. W skład Kapituły Konkursu w 2021 roku wchodzili: Justyna Krzyżostaniak – Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu, Michał Borowczyk – Dyrektor Oddziału I PKO Banku Polskiego w Gostyniu, Maciej Pietrula – niezależny konsultant biznesowy, właściciel firmy Clever Business, menadżer z ponad 20 letnim doświadczeniem w wielu branżach, Krzysztof Przybylski – zwycięzca konkursu Debiuty Biznesu 2020, Krzysztof Marzec – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego.

 

Gala finałowa w filmowej odsłonie

 

 

W tym roku uroczyste rozstrzygnięcie odbyło się w gostyńskim kinie Pod Kopułą. Uczestnicy spotkali się w czwartek 3 lutego o godzinie 17:00! Organizatorzy przygotowali dla gości klika ciekawych niespodzianek.

Tematem przewodnim finałowej gali była przedsiębiorczość mieszkańców ziemi gostyńskiej w nieco innej niż dotychczas odsłonie – odsłonie kinowej. Stowarzyszanie postanowiło wykorzystać miejsce w jakim odbyła się tegoroczna gala! Uczestnicy Finałowej Gali mieli niepowtarzalną okazję obejrzenia filmu produkcji Stowarzyszenia! Film oparty został o kultową ekranizacje filmu „Ziemia Obiecana” w reżyserii Andrzeja Wajdy a na podstawie powieści Władysława Stanisława Reymonta.

Film opowiada o losach pewnego start’upu w dziewiętnastowiecznej Łodzi (film opowiada o losach ówczesnych osób rozpoczynających działalność, które także dziś są aktualne bo ponadczasowe…choć dziś stosujemy nieco inne rozwiązania niż wówczas)…

 - Konkurs jest organizowany, żeby was zauważono i doceniono. Żeby gostyniacy widzieli, jakie biznesy się u nas otwierają – powiedział na wstępie do uczestników plebiscytu Krzysztof Marzec, prezes zarządu Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego*

 - Ziemia Gostyńska jest poukładana. Przedsiębiorcy funkcjonują, rozwijają się – podkreślił Michał Borowczyk, dyrektor Oddziału I PKO Banku Polskiego w Gostyniu, partnera strategicznego konkursu - Jest ten koronawirus, jest inflacja, ale właśnie- paradoksalnie - przeszkody, utrudnienia pobudzają w nas szeroko rozumianą przedsiębiorczość. I obecne tu firmy to potwierdzają*

 

 

 

Poznajmy bliżej Debiutanta

Wyjątkowa restauracja z nowoczesnym wnętrzem i rodzinną atmosferą dla miłośników tradycyjnych dań i niebanalnych połączeń. Dania kuchni polskiej zachwycą kunsztem podania, a specjalnie wyselekcjonowane wina dopełnią całości. Restauratorzy łączą pyszne jedzenie i wino, a najwyższą jakość produktów zapewniają lokalni dostawcy oraz produkty sprowadzone prosto z Włoch. Dla właścicieli najważniejsi są zadowoleni i uśmiechnięci klienci, których restauratorzy zabierają w niezapomnianą podróż kulinarną.

- Było ciężko, ale byliśmy zdeterminowani – podkreślił Łukasz Andrzejewski, współwłaściciel zwycięskiego „Loftu”. - Włożyliśmy w to przedsięwzięcie tyle czasu i pieniędzy, że właściwie nie mieliśmy wyboru, nie poddaliśmy się. Jeśli spełnia się czyjeś marzenie, w naszym przypadku – otwarcie restauracji - to nawet pandemia nie mogła tego zatrzymać.*

 - Z miesiąca na miesiąc widzimy, że ludzie wracają, podoba im się, opiniują nas pozytywnie. To ogromnie cieszy – dodał zadowolony laureat. - Cały czas się rozwijamy. I mówię tu o rozbudowie samego menu, planujemy też jakiś większy event na lato, zmiany we wnętrzu. Cały czas są nowe pomysły w głowie, Zaskoczymy naszych gości jeszcze nie raz, nie tylko jako restauracja. Obiecujemy, że będzie o nas pozytywnie głośno.*

 

Nagroda specjalna
 

Zwycięstwo w konkursie Debiuty Biznesu 2021 wiąże się nie tylko z dyplomem i statuetką. Restauracja LOFT Sp. z o.o. otrzymała również nagrodę specjalną ufundowaną przez Business Clever Macieja Pietruli w postaci jednego dnia pracy konsultacyjnej w wybranym przez siebie zakresie z palety świadczonych przez Business Clever usług doradczych.

Finaliści Konkursu Debiuty Biznesu 2021:
 

Easy as pie Katarzyna Bręczewska-Wytwer

Język angielski to bułka z masłem! Przynajmniej dla Katarzyny Bręczewskiej-Wytwer, która swoją firmę Easy as pie założyła we wrześniu 2020 roku. Easy as pie to szkoła języka angielskiego dla dzieci. Dzięki ciekawym zajęciom ogólnorozwojowym dzieciaki chłoną język angielski jak gąbka. Szkoła wychodzi do uczniów – zajęcia odbywają się w trzech miejscowościach a w razie konieczności również zdalnie. Nauka przez zabawę, bez podręczników to coś dzięki czemu dzieci uwielbiają przychodzić do Easy as Pie.

 

Podologia i Kosmetologia Adrianna Piotrowiak

Zadbaj o siebie od stóp do głów! Takim hasłem zachęca klientów gabinet podologiczno – kosmetologiczny Adrianny Piotrowiak. Właścicielka jest licencjonowanym kosmetologiem o specjalności podologia. Jej zabiegi sprawiają, że klienci z chęcią odsłaniają stopy w czasie letnich miesięcy. Głównym zainteresowaniem Adrianny Piotrowiak jest profesjonalna pielęgnacja stóp ale nie tylko. W gabinecie klienci mogą zadbać o swoje dłonie a także twarz. Jakość usług jest najwyższa, o czym przekonacie się w gabinecie na Brzeziu.

 

Architektura Krajobrazu Jagoda Glura

Wyobraź sobie, że budzisz się w słoneczny poranek, bierzesz z kuchni kubek gorącej kawy, otwierasz drzwi tarasowe i wchodzisz do pięknego ogrodu… Taki ogród pomoże stworzyć Jagoda Glura, która od 2020 prowadzi swoją działalność w zakresie Architektury Krajobrazu. Jeśli chcesz, żeby Twój ogród odpowiadał twoim potrzebom, był dostosowany do miejsca, w którym znajduje się dom, gleby, nasłonecznienia i innych czynników to koniecznie zgłoś się do Jagody Glury. Z jej pracowni wychodzą również projekty przestrzeni publicznych.

 

Loft Restauracja Sp. z o.o.

Wyjątkowe miejsce na mapie Gostynia! Restauracja, która powstała z pasji wspólników. Loft, bo o tym miejscu mowa, otworzył się tuż przed wybuchem pandemii. Start przypadł im na zamrożenie branży gastronomicznej. Udało im się przetrwać dzięki wprowadzeniu dań na wynos i ciepłemu przyjęciu przez Gostyniaków. Teraz już restauracja prężnie działa serwując pyszne dania kuchni polskiej i regionalnej. Niesamowity smak udaje się uzyskać dzięki talentom kucharzy i składnikom wysokiej jakości. Miejsce wyróżnia się również dzięki profesjonalnej obsłudze. Kto jeszcze nie miał okazji skosztować dań w Lofcie niech szybko nadrabia.

 

Magia Fryzur Marika Bogacka

W 2019 w Krobi na ulicy Klonowej pojawił się nowy salon fryzjerski. Za nożyczki chwyciła tam Marika Bogacka. Właścicielka pasję do układania włosów wykazywała już od najmłodszych lat. Czesała lalki, siostry i koleżanki. Skończyła szkołę w wymarzonym zawodzie i otworzyła swoje własne królestwo fryzur. Marika Bogacka stara się aby klienci czuli się w jej salonie miło i wygodnie, dlatego dba również o dodatki w wystroju zgodne z porami roku. Jakość usług fryzjerskich gwarantowana jest pasją i częstymi szkoleniami.

 

MAKE-UP&BEAUTY SANDRA MAZIDENSKA

Wiele kobiet marzy o tym aby w ważnej chwili wyglądać pięknie. Sandra Mazideńska spełnia te marzenia! Pakuje swój kufer wspaniałości i mknie do klientek. Niczym wróżka różdżką czaruje pędzlami piękne makijaże. Sandra Mazideńska wykonuje makijaże okolicznościowe oraz makijaże na sesje zdjęciowe. Największą nagrodą dla niej jest zadowolenie klientek i moment, w którym wracają na kolejną usługę. W przyszłości Sandra chce otworzyć swoje własne studio.

 

Agro-Imperial Sebastian Waleński

Chęć stworzenia własnego dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa – to pomogło Sebastianowi Waleńskiemu w decyzji o otworzeniu firmy. Właściciel Agro Imperial z zawodu jest hodowcą koni. Przez lata pracował w branży związanej z chowem i hodowlą zwierząt. Swoje doświadczenia postanowił przenieść do własnego biznesu. Firma Agro-Imperial zajmuje się pośrednictwem w obrocie zwierzętami. Przygoda z biznesem zaczęła się od sprzedaży młodego bydła, z biegiem czasu do pakietu usług doszła sprzedaż materiału zarodowego oraz skup bydła rzeźnego. Agro Imperial swoim klientom oferuje profesjonalne konsultacje związane dzięki czemu wyróżnia się na rynku.

 

DekoraSiorki Marcelina Nowak

Dwie siostry ze zmysłem artystycznym i zdolnościami manualnymi połączyły swoje siły i tak powstały Dekorasiorki. Marcelina Nowak i Weronika Wawrzyniak upiększają rodzinne uroczystości i specjalne okazje mieszkańców powiatu gostyńskiego i okolic już od marca 2020 roku. Pomysł na biznes wziął się z potrzeby. Jedna z sióstr przygotowywała się do swojego ślubu i brakowało jej miejsca w okolicy, w którym można zamówić papeterię ślubną – postanowiła więc takie stworzyć. Obecnie DekoraSiorki mają szeroką ofertę od kartek okolicznościowych po wystrój dużego przyjęcia. Dziewczyny się nie zatrzymują: stworzyły już pocztę prezentową i myślą o kolejnych nowościach.

 

MakeUp ART Studio Paulina Niedziela

Od rysowania do własnego studia wizażu – taką właśnie ścieżką odważnie kroczy Paulina Niedziela. MakeUp ART Studio założyła, bo koleżanki chętne na profesjonalny makijaż jej pędzla wypełniały każdą wolną chwilę – dlatego zrezygnowała z pracy i otworzyła swoją własną firmę. Oprócz wykonywania makijaży Paulina Niedziela uczy swoje klientki podstaw i technik aby same mogły wyczarować wyjątkowe makijaże. Właścicielka ciągle się rozwija, otrzymała wpis w rejestrze certyfikowanych szkoleniowców Ministerstwa Edukacji. Paulina Niedziela ma również wiele planów dotyczących studia wizażu.

 

Hipokamp Kornelia Kamińska

W Hipokampie każde dziecko otrzyma uwagę i możliwość rozwoju we własnym tempie. Właścicielka Hipokampu Kornelia Kamińska jest absolwentką fizjoterapii na poznańskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Już podczas studiów poznała terapię dzieci w spektrum autyzmu. Temat na stałe zagościł w jej sercu i zainteresowaniach zawodowych. Kornelia Kamińska ciągle się dokształca aby móc swoim małym podopiecznym pomagać skutecznie. W jej gabinecie dzieci czują się zaopiekowane i bezpieczne.

 

Pablo Garden Usługi Ogrodnicze Zakładanie i Pielęgnacja Ogrodów

Twój ogród od A do Z – takimi usługami zajmuje się Pablo Garden Usługi Ogrodnicze Zakładanie i Pielęgnacja Ogrodów. Paweł Swęda wykształcenie technika architektury krajobrazu zdobywał w Grabonogu, doświadczenie w firmie ogrodniczej a następnie postanowił przenieść to na swoją firmę. W Najtrudniejsze miesiące dla branży ogrodniczej – czyli zimę do usług firmy dochodzą przeprowadzki i kompleksowe sprzątanie. Dzięki pomysłowości i elastyczności Pablo Garden z powodzeniem prowadzi swoją działalność.

 

Spiżarnia Pana Jajko

Co było pierwsze – jajko czy kura? Tego ważnego filozoficznego pytania dzisiaj nie rozstrzygniemy ale wiemy na pewno, że od jajka zaczęła się historia Spiżarni Pana Jajko. Teraz w spiżarni znajdziemy kiszonki, zupy, pasztety, wędliny i co tylko dusza głodomora zapragnie. Wszystkie produkty wysokiej jakości, przyrządzane w niemal domowej kuchni i to jeszcze z dostawą pod same drzwi. Spiżarnia się rozrasta i już za moment zrobi się o niej głośno w całej Polsce!

 

Mia Naturalnie - Jagoda Wojciechowska

Warto przykładać uwagę zarówno do tego co jemy, ale też do tego co nakładamy na swoją skórę – ta myśl towarzyszyła Jagodzie Wojciechowskiej w chwili kiedy zakładała swoją firmę – Mia Naturalnie. Mia Naturalnie to sklep z produktami do pielęgnacji ciała pochodzenia naturalnego. Za sukcesem sklepu stoi pasja właścicielki do naturalnej pielęgnacji – sprawdza ona składy wszystkich produktów zanim trafią na półki w jej sklepie – dzięki czemu klient może mieć pewność, że kupuje produkt wysokiej jakości. Mia Naturalnie to nie tylko stacjonarny sklep ale również sklep internetowy, w którym można kupić część asortymentu nie wychodząc z domu.

 

Kwiaciarnia ZAPĘDY Aleksandra Wiza

Aleksandra Wiza od zawsze miała pęd do kwiatów i wystroju wnętrz. Tak się zapędziła, że otworzyła kwiaciarnię – Zapędy. Zapędy były pierwszym miejscem w naszym regionie, które powiedziały zdecydowane NIE plastikowi i sztuczności oraz zdecydowane TAK naturze, bylinom i trawą. Był to odważny krok, który przyniósł bardzo dobre owoce. Wiązanki, wianki, półwianki i inne ozdoby oferowane w Zapędach szybko zyskały swoje grono stałych odbiorców. Zapędy to nie tylko kwiaciarnia to też społeczność, która regularnie spotyka się na warsztatach z plecenia wianków. Właścicielka nie osiadła na laurach i ciągle się rozwija uczestnicząc w kursach i szkoleniach florystycznych.

 

Beata Szymańska-Gała PAPIER NOŻYCE

Co może być podstawą udanego biznesu? Beacie Szymańskiej – Gała wystarczyły trzy rzeczy: wyobraźnia, papier i nożyce. Jej przygoda z unikalnymi kartkami okolicznościowymi, metryczkami, podziękowaniami , winietkami i innymi papierowymi cudami rozpoczęła się od własnoręcznie wykonanego karnetu na chrzciny. W początkowym okresie działalności to właśnie papier i nożyce stanowiły cały warsztat pracy młodej przedsiębiorczyni. Z biegiem czasu klientów przybywało a i biznes się rozrastał.

 

Vanger Marcin Walczewski - KOMFORT Gostyń

Marcin Walczewski przygotowywał się do generalnego remontu domu i odkrył, że nie może kupić wszystkich potrzebnych materiałów na gostyńskim rynku. Potrzeba matką wynalazku – i tak powstał sklep KOMFORT. Współpraca z uznaną marką pomogła w zaistnieniu na rynku. Sklep nadal jest na etapie rozwoju – przez ostatni czas powiększył swój asortyment o ponad 50% a właściciel zadecydował o otwarciu kolejnego punktu w Kościanie. W sklepie Marcina Walczewskiego znajdziecie wszystko czego potrzeba do wykończenia wnętrz: podłogi, drzwi, dywany, meble i meble kuchenne. Zapraszamy na Ogrodową 9.

 

Mobilne usługi sodowanie i piaskowanie BINMAT Mateusz Biniasz

Inspiracją były targi branżowe. Później nastąpiło badanie lokalnego rynku. Okazało się,
że technologii czyszczenia za pomocą sodowania nie ma w promieniu 100 km. I tak powstała firma Mateusza Biniasza: BINMAT Mobilne usługi sodowanie i piaskowanie. BINMAT Zajmuje się mobilnym piaskowaniem, sodowaniem i szkiełkowaniem konstrukcji stalowych, felg, elementów karoserii, bram czy ogrodzeń. Pozwala to na dokładne oczyszczenie powierzchni, włącznie z trudno dostępnymi miejscami. Mateusz Biniasz zamierza rozwinąć firmę – zaoferować usługi malowania i docierać do większej ilości klientów.

 

Fryzomania Maria Mołczyńska

Droga do własnej firmy Marii Mołczyńskiej była trudna i wyboista. Po latach spędzonych na pracy dla kogoś postanowiła odejść i spróbować swoich sił  w innej branży. Klientki jednak nie dały za wygraną i sukcesywnie namawiały Marię Mołczyńską do otworzenia własnego salonu. Dzięki współpracy nawiązanej z inną fryzjerką Maria Mołczyńska założyła swoją firmę i od 2019 roku pracuje pod szyldem Fryzomania. Maria Mołczyńska pracuje
na innowacyjnych i ekologicznych produktach fryzjerskich. W najbliższych latach zamierza zdać egzamin mistrzowski i przekazywać swoją wiedzę kolejnym pokoleniom fryzjerów.

 

Cukiernia Piotr Praczyk

Napoleoniki z Cukierni Piotra Praczyka zdążyły już zdobyć grono oddanych fanów wśród mieszkańców ziemi gostyńskiej. Sam Piotr Praczyk zdobywał doświadczenie cukiernicze od najmłodszych lat podglądając swojego ojca przy pracy. Przez lata próbował swoich sił w domowym zaciszu a znajomi chwalili jego wypieki. I tak, krok po kroku zapadła decyzja, aby założyć firmę cukierniczą. Cukiernia powstała w wakacje 2020 roku i oferuje wypieki na zamówienie. Piotr Praczyk dba o najwyższą jakość oferowanych produktów – od świeżego i naturalnego surowca po przepyszne wypieki.

 

Zakład Usług Leśnych DREWTAK Jan Ptak

Jan Ptak - Od najmłodszych lat związany z lasem, przejął tradycje rodzinne i założył swoje przedsiębiorstwo Zakład Usług Leśnych DREWTAK. DREWTAK zajmuje się pozyskaniem drewna, pielęgnacją młodych upraw oraz kształtowaniem drzewostanów. Na co dzień Jan Ptak korzysta z nowoczesnych urządzeń, dzięki czemu może szybko wykonywać zlecone usługi. Swoją pracę wykonuje zawsze z dużą starannością i dokładnością, dzięki temu klienci wracają i polecają jego usługi dalej.

 

POL-REA TRANSLATIONS Izabela Józefiak

Język koreański to pasja Izabeli Józefiak. Skończyła ona filologię koreańską na uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, umiejętności językowe szlifowała na Hankuk University of Foreign Studies w Korei. Świetnie przygotowana do roli tłumacza oraz lektora języka koreańskiego założyła własną firmę aby móc być niezależną i wprowadzać w czyn własne projekty. POL-REA TRANSLATION  wspiera firmy koreańskie na polskim rynku usługami tłumaczeniowymi. Marzeniem Izabeli Józefiak jest przybliżać kulturę i język koreański Polakom.

 

IZABELA SZYMANKIEWICZ FASHION LOOK BOUTIQUE

Zadać szyku na wielkiej imprezie i mieć pewność, że koleżanka nie będzie wyglądać tak samo – to marzenie wielu kobiet. Dzięki Izabeli Szymankiewicz i jej Fashion Look Boutique jest to możliwe. Izabela Szymankiewicz od dawna interesowała się modą i odzieżą. Pracując zawodowo dowiadywała się o jakości i sposobach pielęgnacji ubrań. Dzięki temu w klienci w jej sklepie znajdą nie tylko ciekawe ubranie ale również poradę jak dbać o daną rzecz aby służyła jak najdłużej. Zakupy w Fashion Look Boutique można zrobić w Krobi na ulicy Kobylińskiej.

 

Pracownia florystyczna Babie Lato

Pracownia florystyczna Babie Lato to nietuzinkowa kwiaciarenka prowadzona w Piaskach przez Martę Najborowską. Babie Lato to nie tylko miejsce, w którym można zamówić dekoracje kwiatową na ważną uroczystość. Właścicielka kocha kwiaty całym sercem, zakochała się w nich podczas pobytu w Wielkiej Brytanii i pracy w hotelu, gdzie odpowiedzialna była za dekoracje recepcji oraz Sali bankietowej. Oprócz kwiatów ciętych w pracowni florystycznej zakupić robimy dekoracje, ale mam też można kwiaty doniczkowe oraz szeroki wybór dekoracji i rękodzieła wytworzonego przez Martę Najborowską.

 

Froseo Łukasz Frąckowiak

Pozycjonowanie, analityka, marketing internetowy – wszystkie trudne słowa związane
ze współczesną obecnością firmy w internecie Łukasz Frąckowiak ma w jednym paluszku. Nie tylko zna te pojęcia ale również stosował je w pracy zawodowej w kilku set projektach. Doświadczenie zdobywane w dużych agencjach marketingu internetowego zaowocowało założeniem własnej firmy. FROSEO stawia sobie za cel docieranie od lokalnych firm i wsparcie ich w skutecznym działaniu w internecie. Klienci dzięki współpracy z FROSEO zyskują kompleksową usługę od zbudowania profesjonalnej i responsywnej strony www  po wypozycjonowanie jej na pierwsze miejsce wyszukiwarek.

 

GABINET BIOREZONANSU I MASAŻU RELAKSACYJNEGO Maja Karolewicz

Stres, przemęczenie, napięcia mięśniowe, bóle pleców – niech podniesie rękę ten, kto się z tymi problemami nie zmaga. Maja Karolewicz ma więc nieskończoną grupę klientów. Maja Karolewicz swoje wykształcenie i przygotowanie zawodowe odebrała w Wielkiej Brytanii. Po powrocie do Polski chciała nadal dzielić się zbawiennym wpływem masażu na ciało i umysł klientów – stąd pomysł na założenie firmy. Gabinet masażu jest jedynym miejscem w regionie, który zajmuje się poprawą wyglądu twarzy klientek bez użycia skalpela. W najbliższym czasie w Gostyniu otworzy się nowy lokal: Maya Spa.

 

ECSPRO Kacper Walkowiak

Marka Finitoreklama.pl powstała, aby zapewnić kompleksową obsługę w zakresie druku i reklamy. Stoi za nią młody poligraf – Kacper Walkowiak, który w 2020 roku założył firmę ECSPRO. Drukarnia Finito specjalizuje się w niskonakładowym druku cyfrowym oraz projektowaniu graficznym. Zamówisz u nas również wysokonakładowy druk offsetowy i druk reklam wielkoformatowych. Znakujemy również odzież oraz gadżety reklamowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Firma dynamicznie się rozwija, już w rok po rozpoczęciu działalności zmieniła lokal na większy i przyjmuje teraz klientów na Ogrodowej 9.

 

Błażej Radoła

Błażej Radoła to młody absolwent zespołu szkół zawodowych w Krobi o kierunku monter sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych.  Założył swoją firmę w 2020 roku Błażej Radoła - Usługi instalacyjne. W pierwszych dniach szkoły i praktyk zawodowych nie wiedział jeszcze czy to fach dla niego. Powoli, małymi kroczkami, zdobywając coraz więcej doświadczenia i wiedzy pokochał ten zawód. Teraz stara się jak najlepiej doradzić klientom, rozwijać się branży. Błażej Radoła wierzy, że to co dajesz wraca dlatego wspiera też różne schroniska i organizacje charytatywne.

 

* Wypowiedź dla portalu www.gostynska.pl (https://gostynska.pl/wiadomosci/znamy-zwyciezce-debiutow-biznesu-2021/L81SjqyAyKECuPbokDpH )