Zmiany w podatku VAT w 2022 roku
25 stycznia 2022

Zmiany w podatku VAT w 2022 roku

Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego, Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wspólnie z licencjonowaną spółką doradztwa podatkowego Arena Tax zaprasza na bezpłatne webinarium: Zmiany w podatku VAT 2022, które odbędzie się 25 stycznia br. o godzinie 10:00.

Szybko zmieniająca się rzeczywistość podatkowa sprawia, że co raz trudniej nadążyć za wszelkimi zmianami, które zmieniają sposób prowadzenia dotychczasowych rozliczeń. Nie inaczej jest z podatkiem VAT. Postępująca digitalizacja i wprowadzenie faktur ustrukturyzowanych trwale zmienią oblicze tego podatku. Co czeka podatników w nowym roku? Czy planowane uproszczenia i cyfryzacja usprawnią rozliczanie VAT? Czy nowe przepisy ułatwią prowadzenie dotychczasowych rozliczeń VAT w przedsiębiorstwach? O wszystkim dowiecie się Państwo z webinaru prowadzonego przez ekspertów Arena Advisory, w którym porozmawiamy o kluczowych zmianach w podatku VAT.

Agenda:
1. Nowy Ład a zmiany w podatku od towarów i usług
2. Grupy VAT – nowa kategoria podatników
3. Kasy online i płatności bezgotówkowe
4. Faktury ustrukturyzowane
5. Zmiany w strukturze JPK_VAT

Rejestracja na wydarzenie dostępna tutaj: https://bit.ly/3FFQPN3 

 Spotkanie poprowadzą dla Państwa:

Ewelina Pluta - Senior Tax Consultant

Specjalista z 6-letnim doświadczeniem zawodowym w doradztwie podatkowym.
Ewelina specjalizuje się w doradztwie podatkowym w zakresie podatku dochodowego od osób prawnych oraz podatku od towarów i usług, ze szczególnym uwzględnieniem tax compliance (wsparcia w procesie przygotowania deklaracji podatkowych). Przeprowadziła szereg przeglądów podatkowych w zakresie VAT i CIT oraz reprezentowała klientów podczas kontroli podatkowych i czynności sprawdzających.
Przed dołączeniem do zespołu Arena Tax, Ewelina zdobywała doświadczenie zawodowe w zakresie doradztwa podatkowego w zespole Ernst & Young, gdzie była odpowiedzialna za sprawozdawczość podatkową w zakresie CIT i VAT oraz bieżące doradztwo podatkowe dla firm z branży między innymi w FMCG, usługowej i nieruchomościowej. Ewelina jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i rachunkowość.

Przemysław Roszkowski - Licencjonowany doradca podatkowy

Licencjonowany doradca podatkowy (nr wpisu 12775). Przemysław posiada 10-letnie doświadczenie zawodowe związane z podatkiem od towarów i usług oraz bieżącym doradztwem podatkowym.
Przemysław specjalizuje się w zagadnieniach związanych z podatkiem od towarów i usług oraz w bieżącym doradztwie podatkowym. Jego doświadczenie zawodowe obejmuje m.in. wsparcie w sprawach związanych z bieżącym funkcjonowaniem zagranicznych i polskich przedsiębiorstw działających w branżach FMCG, IT, logistycznej, energetycznej, zbrojeniowej oraz podmiotów z sektora publicznego. Prowadził liczne projekty obejmujące przeglądy podatkowe i doradztwo w zakresie strukturyzacji rozliczeń podatkowych oraz projekty związane z kalkulacją i odliczeniem podatku VAT. Przemysław brał również udział w realizacji projektów doradczych na rzecz instytucji finansowych, firm leasingowych oraz banków – zarówno komercyjnych, jak i banku centralnego.
Doświadczenie zdobywał w międzynarodowych spółkach doradztwa podatkowego EY oraz Deloitte.
Przemysław ukończył wydział Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.