Europejski sukces gostyńskiego start-upu!
10 września 2020

Europejski sukces gostyńskiego start-upu!

KPMP – firma z Gostynia zwyciężyła w konkursie Start-Up Challenge 2020 w kategorii TRADITION & MODERNITY pokonując wielu konkurentów z całej Europy.

SUKCES

Trzeci września był dniem wielkiego stresu i wielkiego sukcesu dla Krzysztofa Przybylskiego – założyciela firmy KPMP. To wtedy prezentował swój pomysł przed jury konkursu Start-Up Challenge 2020. Konkurencja była spora, do konkursu zgłosiło się bowiem 250 projektów z całej Europy. Szansę na prezentację przed jury otrzymało 18 firm w 6 kategoriach. Po emocjonującym dniu, w trakcie wieczornej gali okazało się, że pomysł firmy KPMP zdobył uznanie jury i zwyciężył  w kategorii TRADITON & MODERNITY przemysł tradycyjny, energetyka, telekomunikacja, transport, budownictwo.

audemars piguet replica watches audemars piguet replica www.apwatchreplica.com

PRESTIŻ

Już sam udział w finałowej prezentacji był wyróżnieniem oraz niesamowitą szansą na nawiązanie kontaktów z prezesami dużych korporacji, potencjalnymi inwestorami, klientami oraz innymi start-upami. Konkurs odbył się w trakcie European Tech and Start-Up Days, imprezy towarzyszącej Europejskiemu Kongresowi Gospodarczemu w Katowicach.  Zwycięstwo w swojej kategorii dla KPMP wiąże się z otrzymaniem cennych nagród, m.in.: dedykowanej kampanii marketingowej oraz udziałem w prestiżowym programie akceleracyjnym InCredibles powered by Sebastian Kulczyk.
 

POMYSŁ

Za dostrzeżenie nieoczywistej luki rynkowej w branży budownictwa drogowego oraz uniwersalność i prostotę pomysłu – tak jury uzasadniło swoją decyzję. Na czym dokładnie polega działalność KPMP? Firma wdraża na rynek specjalnie zaprojektowaną belkę oporowo - najazdową dla budownictwa drogowego o nazwie ReBe. Produkt ma na celu zredukowanie kosztów wykonania złączy asfaltowych poprzez przygotowanie krawędzi układanej nawierzchni w sposób eliminujący kosztochłonne prace przygotowawcze. Redukcja kosztów szacowana jest o 70% a sam proces skrócony z pięciu do jednego etapu. Produkt jest pierwszym tego typu rozwiązaniem na rynku, a Pomysłodawca wystąpił już o ochronę patentową. Firma jest na etapie testów rozwiązania na budowie, a pomysłem zainteresowane są już największe firmy budowlane na świecie.

ZESPÓŁ

Za sukcesem KPMP i belki ReBe stoi trzech młodych ludzi. Założycielem firmy i pomysłodawcą jest rodowity Gostyniak – Krzysztof Przybylski, który wiele lat zdobywał doświadczenie w branży budowlanej pracując na projektach infrastrukturalnych o wartości od 1mln do 1mld złotych. Rozwój projektu wspierają Mateusz Radziński – dr nauk prawnych i menadżer projektów rozwojowych w dużej firmie z branży energetycznej oraz Dawid Romek doktorant inżynierii mechanicznej na Politechnice Poznańskiej.

POCZĄTKI

Pomysł na belkę ReBe zrodził się w głowie Krzysztofa Przybylskiego, który pracując na budowie drogi ekspresowej, dostrzegł skalę problemu marnotrawienia materiału w związku z przygotowaniem złączy asfaltowych. Strata materiału wyniosła ponad tysiąc ton. Analiza rynkowa i wywiad środowiskowy wśród największych firm budowlanych wskazał brak dostępnego na rynku rozwiązania, które niwelowałoby ten problem. Młody innowator postanowił rozwijać projekt pod własnym szyldem – konieczne okazało się założenie firmy. Początki były bardzo trudne, a pierwsze prototypy powstawały w garażu. Dużym wyzwaniem okazało się przekonanie firm budowlanych do zakupu niesprawdzonej technologii i sfinansowanie testów. To się jednak udało, a projekt został doceniony na jednym z najbardziej prestiżowych wydarzeń w środowisku startupów w naszej części Europy – European Tech and Startup Days. Na samym początku swojej działalności założyciel KPMP nawiązał współpracę ze Stowarzyszeniem Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego: – Jestem wdzięczny Stowarzyszeniu za wsparcie jakie otrzymałem oraz otwartość na współpracę i szczerą chęć pomocy. Tworzenie takiego ekosystemu wspierania młodych firm jest kluczem do rozwoju naszego regionu - mówi.  

KONTAKT

Każdy start-up do rozwoju potrzebuje klientów i inwestorów, KPMP nie jest w tym wypadku wyjątkiem. Dlatego publikujemy bezpośredni kontakt do Krzysztof Przybylskiego: 698 473 937,
krzysztof.przybylski@kpmp.pl.

Europejski sukces gostyńskiego start-upu!