Networking kluczem do sukcesu
13 października 2021

Networking kluczem do sukcesu

Networking to nawiązywanie kontaktów i utrzymanie pozytywnych relacji w celu wymiany informacji oraz wzajemnego wsparcia w sferze zawodowej. Wszyscy networkingują nieświadomie w codziennym życiu. W środę, 13 października przedsiębiorcy z ziemi gostyńskiej spotkali się na Debiuty Biznesu Networking Event.

Wydarzenie, na którym odbyła się profesjonalna sesja networkingowa zorganizowane zostało aby otrzeć łzy po braku gali kończącej konkurs Debiuty Biznesu 2020, która nie odbyła się z powodu obostrzeń.

Na sali znaleźli się finaliści wszystkich edycji konkursu Debiuty Biznesu oraz przedstawiciele okolicznych dużych firm a także samorządów, którym zależy na wspieraniu gospodarki.

Na rozgrzewkę goście spotkania wysłuchali dwóch prezentacji biznesowych. Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego wskazywał na to, dlaczego warto wspierać młody biznes a niezależny konsultant biznesowy Maciej Pietrula inspirował przybyłych do zostania prawdziwym liderem. Interesującym akcentem spotkania była podróż do krainy ekskluzywnego sera, w którą zabrała uczestników Jolanta Marcinowska z Farmy Seronada.

Po prezentacjach przyszedł czas na gwóźdź programu czyli sesję networkingową. Organizatorzy zapewnili instrukcję oraz czas na przygotowanie krótkiej prezentacji biznesowej a następnie zaprosili wszystkich do wymiany kontaków w formie biznesowych szybkich randek.

- Świetna forma spędzenia wieczoru – komentował jeden z gości – kilkadziesiąt minut a mam kilka kontaktów, które pomogą rozwiązać moje problemy.

- Niby Gostyń taki mały i wszyscy się znają ale dzisiaj przekonałam się, że to nie do końca prawda – mówiła  uczestniczka – spotkałam ludzi, których wcześniej nie miałam okazji poznać i z chęcią poznałam ich ofertę biznesową.

 - Myślę, że taka forma wymiany doświadczeń i kontaktów jest bardzo ważna dla wszystkich uczestników. Małe firmy mogą poczuć siłę zespołu, którego często brakuje w samodzielnym prowadzeniu biznesu. Duże firmy mają szansę znaleźć partnerów wśród tych mniejszych graczy, a samorządowcy z pierwszej ręki poznają potrzeby lokalnych firm. – mówi Krzysztof Marzec, prezes zarządu SWPPG – Kolejny raz współpracowaliśmy z PKO BP, które wspiera realizację konkursu Debiuty Biznesu i wsparło również dzisiejsze wydarzenie.

Serdecznie zapraszamy młodych przedsiębiorców, którzy otworzyli swoje działalności gospodarcze w latach 2019 i 2020 do udziału w konkursie Debiuty Biznesu 2021! Zgłoszenia przyjmowane są poprzez formularz zgłoszeniowy na stroniehttps://bit.ly/debiuty2021