Międzynarodowe spotkanie branży budowlanej w Gostyniu.
15 lutego 2019

Międzynarodowe spotkanie branży budowlanej w Gostyniu.

Przedsiębiorcy z branży budowlanej z ziemi gostyńskiej i Saksonii spotkali się w Gostyniu.

Gostyń był miejscem wizyty gospodarczej rzemieślników zrzeszonych w Izbie Rzemieślniczej z Drezna. Wizyta miała miejsce 12 lutego 2019 r. W czasie wizyty gospodarczej delegacja zapoznała się ze stanem gospodarki powiatu gostyńskiego oraz polskim systemem kształcenia rzemieślników, mieli okazję porozmawiać z dyrektorem Zespołu Szkół Zawodowych Maciejem Marcinkowskim oraz Podstarszym Cechu Rzemiosł Różnych Aleksandrem Dolczewskim. 

Intensywnym punktem programu były rozmowy kooperacyjne. W trakcie spotkań dziewięć firm budowlanych, prowadzących swoją działalność na ziemi gostyńskiej, wymieniło doświadczenia z przedstawicielami czterech firm, które przyjechały z Saksonii. Niemieckie przedsiębiorstwa uczestniczące w wizycie prowadzą swoją działalność w zakresie prac drogowych, inżynierii środowiskowej, instalacji światłowodowej i elektrotechnicznej, konserwacji zabytków, kompleksowego remontowania i wykańczania łazienek oraz wykańczania wnętrz. Z polskiej strony w spotkaniach uczestniczyły firmy: stolarskie, dekarskie, ślusarskie, wiertnicze, kołodziejskie oraz ogólnobudowlane. Niemieccy przedsiębiorcy wyjechali z Gostynia z poczuciem, że warto angażować polskich partnerów w projekty budowlane, ponieważ po polskiej stronie mają do czynienia z doświadczonym partnerem dostarczającym wysoką jakość wykonywanych usług. Delegacja niemiecka miała też okazje przekonać się o dostępności materiałów budowlanych w lokalnej hurtowni S. C. Pazoła.

Wizyta gospodarcza była możliwa dzięki wieloletniej, trójstronnej współpracy Izby Rzemieślniczej z Drezna, Cechu Rzemiosł Różnych z Gostynia oraz Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego. Dla Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego jest to ważny krok w realizacji programu rozwoju eksportu, który realizujemy od 2015 roku. Jednocześnie informujemy przedsiębiorców z ziemi gostyńskiej o możliwości wsparcia ich w zakresie otwierania nowych rynków lub zdobywania wiedzy z obszaru handlu zagranicznego.