Jedna podróż - kilka celów
13 grudnia 2019

Jedna podróż - kilka celów

Delegacja SWPPG udała się do Drezna aby spotkać się z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej w Dreźnie, uczestniczyć w Święcie Mistrzów Rzemiosła oraz zwiedzić wystawę drezdeńskiego rzemiosła.

Delegacja SWPPG udała się do Drezna aby spotkać się z przedstawicielami Izby Rzemieślniczej w Dreźnie, uczestniczyć w Święcie Mistrzów Rzemiosła oraz zwiedzić wystawę drezdeńskiego rzemiosła. Spotkanie z przedstawicielami HWK Dresden, instytucji, z którą SWPPG współpracuje już od kilku lat było bardzo owocne. Pozwoliło przede wszystkim na wzmocnienie relacji merytorycznych pomiędzy dwiema instytucjami. Omówione zostały również możliwości realizacji wspólnych projektów w nadchodzących latach oraz wymiana dobrych praktyk dotyczących zarówno internacjonalizacji MŚP oraz kształcenia zawodowego.

Delegacja SWPPG wzięła również udział w Święcie Mistrzów Rzemiosła organizowanym przez HWK Dresden. W trakcie wydarzenia można było przekonać się w jaki sposób docenia się najlepszych mistrzów, jak również posłuchać interesujących prelekcji dotyczących m.in. prowadzenia firmy w Niemczech. Gali rozdania dyplomów mistrzowskich towarzyszyła wystawa lokalnego rzemiosła, na której można było zobaczyć m.in. drukowane w 3D silikonowe protezy kończyn.